Курпетко Олександр & Коваленко Дмитро: анатомія зради відкритої співпраці вугільних трейдерів з російським окупантом

Ті, хто вважають, що всі колишні зв’язки з країною-агресором згоріли у вогні великої війни, помиляються. На тлі кровопролитних битв, зносу імперських пам’яток та світової ізоляції росії великий бізнес продовжує ставити норму прибутку вище за устремління Нації та офіційну політику Української держави.

Проблема не є анонімною, державний злочин, яким є ділове співробітництво з ворогом, має імена та прізвища.

Коваленко Дмитро В’ячеславович давно відомий владі та журналістам, як масштабний аферист та розробник незаконних вугільних схем. У своїх махінаціях він ще до великої війни використав відому схему «перерваний транзит», за якої російське вугілля, що прямувало до Естонії, Білорусії чи Польщі, опинялося в результаті в Україні і продовжувало наповнювати бюджет злочинного путінського режиму.

До масштабного російського вторгнення влада скоріше імітувала боротьбу з діяльністю Коваленка та подібних до нього. Кінець їхнім злочинам, здавалося б, мала покласти велика війна, але цього не сталося. Не допомогли навіть санкції, накладені на москву Україною та її міжнародними партнерами. Схеми торгівлі з ворогом, які Коваленко Дмитро активно розробляв з 2014 року, виявилися напрочуд живучими.

Після 24 лютого Коваленко навіть різко збільшив обсяги свого бізнесу на українській крові. Більшість національних підприємців розірвали зв’язки з москвою, не вважаючи за можливе збагачувати ворога, і відсутність конкуренції зробила свою справу.

Працюючи через іноземні компанії, Коваленко Дмитро налагодив масштабну торгівлю російським вугіллям в Україні та в усьому світі.

16 липня 2022 року між через компанію Sibcoal та білоруську «Екойл Кемікл» махінатор здійснив поставку на ринок російського вугілля з шахти «Біловська».

На відміну від української влади, поляки помітили злочин і розпочали розслідування щодо посібників кремля. Але це призвело лише до того, що 18 серпня 2022 року Дмитро Коваленко перейменував Sibcoal на Polska Grupa Importowa Premium і продовжив торгівлю з ворогом.

Це не єдина закупівля російського вугілля і не єдина схема, яку використовує злочинець. Підписавши договір між вже згаданою Sibcoal та ANTEX INTERTRADE LTD, яка належить йому ж, Коваленко Дмитро з перших днів великої війни постачає російське вугілля не лише Польщі, а й Республіці Чехія.

Дмитро Коваленко не єдиний, хто збагачується за рахунок крові героїчних українських солдатів та безкарно торгує з країною-агресором.

Курпетко Олександр Сергійович раніше відповідав за закупівлю вугілля у компанії «Донецьксталь», працюючи на «Метінвест Холдинг», що належить Рінату Ахметову. Тепер він займається тим самим, але вже в українському офісі компанії Trafigura, яка належить ДТЕК Ахметова та державній компанії «Центренерго».

Курпетко Олександр теж займається створенням шахрайських вугільних схем і торгує з російською федерацією, порушуючи всі можливі державні та людські закони.

Для цього він разом з Коваленко створив фірму Azurit DWC-LLC, що зареєстрована на ім’я громадянина Румунії Кемаля Гюмалі (Chemal Giumali), але всі гравці ринку добре знають, кому підприємство належить насправді.

Ключовим партнером Дмитра Коваленка у його злочинних вугільних іграх залишається Євген Володимирович Потапов. Раніше він працював фінансовим директором «Індустріального Союзу Донбасу» в Україні, а зараз активно співпрацює з окупантами, допомагаючи керувати захопленими підприємствами на непідконтрольній території ДНР та ЛНР (Алчевський МК, Єнакіївський МК та ін.) Залишається додати, що контракт між «МелТЕК» та «МелТЕК» Azurit був підписаний у травні, коли на фронті йшли запеклі кровопролитні бої.

Можливо, майбутньому слідству стане в нагоді список контрагентів, яким структури Коваленка постачають продукцію ворога:

– Terracone,

– ТУЗ,

– CTL Logistics,

– POLCARGO-MEDYKA Sp. z oo,

– Trade Trans Combi,

– ЕЛЕКТРО-СТАЛЬ,

– Speed Trans Poliska Sp. z oo,

– АДС СИСТЕМА

– I-coal,

– Bremer Trading Limited,

– Coalnet LP,

– Zeades Limited,

– ТОВ «ІНТЕРТРЕЙДІНГ ГРУП»,

– ТОВ «ІНТЕРТРЕЙДІНГ СИСТЕМ»,

– ТОВ «РІЗАЛТ»,

– ТОВ «ІНТЕРКОЛТРЕЙДІНГ»,

– ТОВ «ІНТЕРТРЕЙДІНГ ГРУП С.А.»

Імена співробітників Коваленка, які безпосередньо обслуговують злочинні угоди, також не є секретом:

– Олександр Шепель,

– Юрій Феофанов (+38(096) 105-86-85),

– Дмитро Феофанов (+38(099) 778-37-26),

– Кирило Хейко.

Усі фірми, які купують вугілля у ворога, зареєстровані на довірених підставних осіб, але фактично належать Дмитру Коваленко, що працює на Ахметова. За документами російське вугілля вирушає до Молдови, Польщі, Румунії, Іспанії та Швейцарії, але внаслідок кількох незаконних переоформлень опиняється в Україні.

25 вагонів вугілля вагою 1 701 тонну 600 кг із ворожого Новокузнецька було поставлено польським Terracone Sp. z o.o. українському ТОВ «Коалтрейдіндастрі», ще 680 тонн вугілля таким само чином прибуло з Польщі до України 1 січня 2022 року на замовлення ТОВ «Інтеркоалтрейдинг» із Дніпра.

Махінації Коваленка та Курпетка з російським вугіллям це злочин із подвійним дном.

По-перше, кожна шахрайська зміна господаря в ланцюжку постачання робить паливо дорожчим, а платити за злочинні витівки підлеглих Ахметова доводиться простим українцям, які отримують рахунки за електроенергію.

По-друге, угоди з ворогом є державною зрадою та саботажем, причетність до яких робить торговця ворогом Нації та посібником ворога. З милості зрадників-аферистів українці самі оплачують кулі та снаряди, що вбивають героїв ЗСУ.

Експерти кажуть, що надійні зв’язки в правоохоронних органах допоможуть Курпетко і Коваленко (а тим більше, їхньому шефу Ахметову) не лише уникнути відповідальності, а й продовжувати зрадницький бізнес як завгодно довго, проте це не зовсім так.

Західні експерти та аналітики вже звернули увагу на злочинне порушення українськими трейдерами міжнародних норм та санкцій. Видання Weeklynewsreview.com опублікувало матеріал «Alexander Kurpetko, Rinat Akhmetov confidant, is spotted in coal smuggling scheme, messes Trafigura into it», в якому викриває витівки махінаторів і вимагає від української влади негайних рішучих дій.

Українським спецслужбам, всім державним керівникам, і всім тим, хто з тієї чи іншої причини потикає таким небезпечним аферистам, як Коваленко Дмитро і Курпетко Олександр, та покриває їх – прийдеться також нести відповідальність.

За співпрацю з ворогом під час великої війни перед повоєнним трибуналом Нації відповідатимуть і бізнесмени-зрадники, і всі, хто покривав їхні злочини.