На Дніпропетровщині створять нові центри реабілітації

У Дніпропетровській області до першого етапу проєкту зі створення реабілітаційної мережі долучаться 5 лікарень у Дніпрі, Павлограді, Кам’янському та Новомосковському районі. Там відкриють відділення або центри комплексної реабілітації для військовослужбовців, де допомогу зможуть одночасно отримувати 200 пацієнтів.

Про це йшлося під час робочої поїздки міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка в регіон і зустрічі із головою Дніпропетровської ОВА Сергієм Лисаком.

Посадовці обговорили плани щодо розбудови в регіоні мережі реабілітаційних центрів на базі лікарень, що вже працюють.

«Ми вітаємо ініціативу зі створення в області центрів, де буде надаватися комплексна реабілітаційна допомога, в тому числі з адаптацією у повоєнному житті. Кількість людей, які зазнали травм внаслідок війни і потребують реабілітації, збільшується щодня. Тож обов’язок держави на всіх рівнях – докласти максимум зусиль, аби вони були забезпечені якісними, доступними і безоплатними медичними та реабілітаційними послугами. Щоб кожен, хто постраждав від війни, міг якнайшвидше відновитися та повернутися до звичного життя», – підкреслив Ляшко.

МОЗ надасть проєкту експертну підтримку.

Також, в закладах області, яка однією з перших приймає поранених внаслідок агресії рф військових та цивільних, будуть розгорнуті додаткові ліжко-місця для пацієнтів і створене відділення на понад ста місць для реабілітації дітей.