Нова Подільсько-Вигурівська лінія метро матиме 22 станції

За годину через усе місто – у столиці заплановано будівництво четвертої Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену (ПВЛ), яка проходитиме від ж/м Троєщина до Окружної дороги. Її протяжність становитиме 31 км та вона матиме 22 станції.

Про це йдеться на сторінці Генерального плану Києва у Facebook. Зазначається, що звести одночасно лінію метрополітену такої протяжності та з такою кількістю станцій в наших реаліях практично не можливо. Тому будівництво та запуск передбачається по окремим пусковим комплексам.

Так, упродовж 5-7 років передбачається запустити перший з них, який буде складатися з 5 станцій (Райдужна, Труханів Остров, Суднобудівна, Подільська та Глибочицька).

На етап 20 років (до 2040 року) додатково до першого пускового комплексу передбачається звести 13,8 км лінії руху метрополітену та влаштувати 12 станцій (М. Цветаєвої, М. Закревського, С. Лифаря, Т. Драйзера, В. Маяковського, Бульвар Перова, С. Стальського, Братиславська, Затока Десенка, Площа Перемоги, Південний Вокзал, Солом’янська площа).

До кінця 2040 року на ПВЛ буде налічуватися 17 станцій, а протяжність лінії становитиме 21,0 км.

На перспективу (етап 40-50 років) передбачається влаштувати ще п’ять станцій (Чоколівська, Аеропорт, Кільцева дорога на правому березі та Академіка Курчатова, вул. Кіото на лівому березі), а протяжність нової лінії збільшиться на 10 км.