Паски безпеки – це пряма ознака інтелекту

Смерть
Вона поруч щодня і щоночі.
Вона не відпочиває у вихідні і святкові дні.
На фото смерть (ремінь безпеки пристібнутий за спиною, щоб не пікало)
Ви можете зніяковіти, Ви не хочете бачити смерть у себе в стрічці новин, але ми черстві патрульні бачимо смерть щодня і не можемо її ігнорувати. Ми цинічні і втомлені після двох безсонних ночей і ми не хочемо їздити на смертельні дтп, до цього неможливо звикнути.

Але можемо зменшити кількість смертей на наших дорогах використовуючи паски безпеки і дотримуючись швидкісного режиму.

Лайк і репост рятують життя.

Паски безпеки – це пряма ознака інтелекту.

Застосування паска безпеки зменшує ризик загибелі водія за лобового зіткнення в 2,3 рази, за бокового – в 1,8 разів, а при перекиданні авто – в 5 разів.
Втім, на превеликий жаль, на сьогоднішній день залишається дуже багато міфів щодо використання ременів безпеки.

Міф №1. Ремінь заважає вибратися з автомобіля, який горить або тоне.
Це твердження може стосуватися лише пасків старої конструкції. Сучасні ж паски знімаються одним клацанням.

Міф №2. На невеликій швидкості ремені безпеки можна не використовувати
Непристебнутий водій при лобовому зіткненні має дуже високі шанси розбити головою скло та в 9 із 10 випадків загинути. За статистикою, 80% всій аварій відбувається на швидкості 65 км/год. А зіткнення на такій швидкості аналогічно падінню з шостого поверху. Швидкість 80 км/год еквавілентна падінню з девятого поверху, а 110 км/год – 17 поверх відповідно. То чи ризикнули б ви прогулятися дахом багатоповерхівки без огородження? А чи пустили б туди своїх дітей? Думайте про це щоразу під час подорожей без пасків безпеки.

Міф №3. Пристебнутий дорослий може втримати дитину на руках
Навіть при зіткненні на швидкості 30 км/год на вашого малюка масою 7 кг діятиме сила в 135 кілограм. Втримати таку вагу неможливо.

Міф №4. При подорожах на невеликі відстані паски безпеки непотрібні
Згідно статистики, 75% відсотків випадків загибелі водія трапляються в межах 40 кілометрів від його дому.

Міф №5. Пасажирам, які сидять на задньому сидінні пристібатися необов’язково.
Це вкрай небезпечно не тільки для самих пасажирів: водія може вбити навіть дитина, що вилетіла з заднього сидіння. Також не варти забувати про перевертання машини – тут альтернативи не існує.

Міф №6. Найбільш безпечне місце в авто – за водієм
Найбезпечніше місце в машині – середнє сидіння позаду: воно на 16% безпечніше будь-яких інших місць в авто. Але за умови, що пасажир, який там сидить, користується ременем безпеки. Інакше шанси вилетіти крізь лобове скло при аварії максимальні.

Міф №7. При аварії краще бути викинутим з автомобіля
Безумовно, статистика свідчить, що в пасажира, який опинився від час ДТП поза салоном є шанс на збереження життя. 1 зі 100. Готові ризикнути? Найбільша небезпека під час аварії – це удар об частини салону. Тож якщо пасажири не будуть пристебнутими, то в них більше шансів вдаритися та отримати травму, несумісну з життям, аніж вилетіти назовні та залишитися цілим.

Міф №8. Якщо в машині є подушки безпеки, то ремені не потрібні
Проблема в тому, що подушка при розкритті рухається назустріч людині зі швидкістю 300 км/год. А це удар боксера-важковаговика. Ремінь безпеки не дає “зустрітися” з подушкою настільки швидко. Та й розроблялася подушка для роботи спільно з пасками безпеки, а не замість них.
Цікаво, що навіть при використанні ременя не варто сидіти до керма ближче ніж 25 см. Це значно пом`якшить “зустріч” зі подушкою.

Міф №9. Ремінь безпеки може у випадку аварії травмувати людину
Ремінь справді може травмувати шийний відділ хребта, адже під час різкого гальмування тіло за інерцією продовжує рухатися вперед. Також він теоретично може спричинити опіки чи зламати ключицю. Однак, ці травми ніщо в порівнянні з тими ушкодженнями, що чатують на пасажирів та водія без ременів.

Міф №10. Користуватися ременем безпеки незручно
Це твердження – цілковитий абсурд, беручи до уваги попередні 9 пунктів. А звикнути до ременя можна шляхом регулярного його використання. В такому випадку в непристебнутої людини виникатиме почуття дискомфорту за відсутності ременя.

За рік нічого не змінилось.

Джерело