Роман Фелик та його лохотрон S-GROUP

ЯК ВЛАШТОВАНА СУЧАСНА ФІНАНСОВА ПІРАМІДА S-GROUP ПІД КОНТРОЛЕМ «ГУРУ IT» РОМАНА ФЕЛИКА

В наш час розвелося повно-різно інвестиційних компаній, які обіцяють величезні заробітки в короткий термін. З вас лише трохи стартового капіталу, і через кілька місяців ви вже мільйонерів.

Найчастіше на вудку фінансових аферистів потрапляють довірливі люди з низьким прибутком. Азартні персоналії, які хочуть урвати свій ласий шматок, не докладаючи жодних зусиль до цього. У 99% випадків людина втрачає кошти. У кращому варіанті лише власні. У гіршому ж люди влазять у кредити, позичають гроші у родичів та друзів, і стають залежними від вкладень коштів у «пустушку».

Такими психологічними моментами активно користується засновник компанії «S-Group» Роман Фелік , який обіцяє вкладникам величезний приріст коштів, успіх та виконання всіх бажань. Тільки в Україні десятки тисяч людей уже потрапили на вудку Феліка .

Незважаючи на те, що S-Group має всі ознаки фінансової піраміди, діяльність компанії триває, тисячі людей несуть Феліку свої кревні з надією на легкі гроші. Безкоштовний сир тільки в мишоловці, а проект Романа Феліка все більше наповнюється чужими грошима, що згодом призведе до того, що міхур лопне. У «кращому» випадку засновник схеми втече з награбованим, у гіршому повторить долю Сергія Мавроді, опинившись у в’язниці.

Як влаштована піраміда

Офіційний сайт компанії пропонує вам отримати унікальні інструменти заробітку, перспективні пропозиції та тренінги від найкращих коучів . Звучить це все дуже цікаво, але якщо не вникати вглиб системи.

Згідно з веб-сайтом S-Group, діяльність компанії поширюється у 140 країнах. До клубу входять понад 90 тисяч людей.

Скріншот сайту S-Group

Для солідності прямо на сайті розміщено посилання на інформаційний ресурс уряду Великої Британії про компанії або простіше кажучи на реєстр юр.обличчя , зареєстрованих у Королівстві. У контактах S-Group зазначено назву юридичної особи підприємства – це Company Sincere Systems LTD, яка зареєстрована в Лондоні за адресою 71-75 Shelton Street, London, Greater London, United Kingdom , WC2H 9JQ.

Перейшовши до реєстру, який посилаються на сайті S-Group, ми знаходимо компанію Company Sincere Systems LTD. Справді, таке підприємство є у реєстрі юридичних осіб, зареєстрованих у Великій Британії. Підтверджується адреса місцезнаходження у Лондоні.

Зі статутних документів Company Sincere Systems LTD ми дізнаємося, що директором підприємства є Місіс Мар’яна Ройтбурд , громадянка України 1985 року народження (резидент України). Статутний капітал успішної інвестиційної компанії цілий 1 (один) фунт стерлінгів.

Статутні документи Company Sincere Systems LTD

На цьому дива в успішному проекті не закінчуються.

В Україні засновницю компанії Мар’яну Ройтбурд було зареєстровано як ІП. Основний профіль діяльності – оптова торгівля товарами господарського призначення. Також вона займалася продажем кави, чаєм та прянощами.

Дані з реєстру про ФОП Ройтбурд Мар’яна Миколаївна

Ройтбурд припинила підприємницьку діяльність у 2014 році. Досі вона не сплатила податкової заборгованості. Сукупність вищезгаданої інформації наштовхує на думку, що Ройтбурд – це підставна особа, а сама компанія Company Sincere Systems LTD, яка працює під брендом S-Group одноденка.

Принцип роботи фінансової піраміди простий: людям пропонують інвестувати свої кошти в акції компаній через Forex, але попереджають, що біржа — це справа не для новачка. Тому “дбайливі” представники інвестиційної компанії S-Group пропонують довірливим вкладникам вкласти кошти в управління персоналу підприємства. Обіцяють за це чудову вигоду у вигляді 15-27% доходності щомісяця. Тобто за 3,5-7 місяців людина отримує назад свої гроші з невеликими дивідендами, а далі виключно чистий заробіток.

Звучить все це дуже привабливо, але в реаліях все не настільки райдужно, що підтверджується численними відгуками клієнтів та оцінками на профільних ресурсах.

Відгуки про S-Group

Як свідчить практика, схема розлучення S-Group може відрізнятися. Якщо клієнти, які вкладають незначні суми, з великою ймовірністю (хоча б на перших парах), можуть отримати гроші з обіцяними відсотками. Ці випадки можна назвати винятком. Ті, хто одразу ж приносить до контори солідну суму коштів, стикаються з проблемою: гроші повернути назад фактично неможливо. Співробітники S-Group пояснюють це проблемами із сервісом, якимись непередбаченими факторами тощо. Користувачі, які в результаті вимагають повернення коштів, можуть вивести свої гроші лише під величезну комісію. Загалом, куди не подивися — це чистий вид піраміди, яка існувала за всіх часів.

Обличчя S-Group

Як ми вже згадували, номінальним засновником та директором підприємства є українка Мар’яна Ройтбурд . Насправді, за аферою стоять зовсім інші персоналії.

На сайті компанії взагалі не знайти інформації про керівників. Знеособлення S-Group наштовхує на думку, що реальні бенефіціари проекту чогось побоюються. Справді, кидати десятки тисяч людей — це небезпечна гра, яка може закінчитися будь-яким результатом. Тому автори піраміди не світяться.

Але це виходить у них погано, адже марнославство засновників S-Group дає можливість без проблем дізнатися, хто стоїть за аферою.

Перший та центровий боєць S-Group – Роман Фелік , громадянин України 1989 року народження. Має тісні зв’язки із головою президентської фракції «Слуга народу» Давидом Арахамією, позиціонує себе як успішний IT-стартапер, експерт у сфері інвестицій тощо.

Роман Фелік

Насправді Фелік — звичайний інфоциган . Його заробіток побудовано на тому, щоб напарити людям якусь непотрібну модну річ.

Він ініціатор піраміди S-Group. Цікаво, що кілька років тому Феліка в Україні підозрювали у схожому злочині. Разом з іншими шахраями Богданом Воронцовим та Дмитром Нагутою вони організували піраміду Helix , в якій застрягли мільйони гривень вкладників.

Організатори піраміди Helix (Богдан Воронцов, Дмитро Нагута , Роман Фелік )

Завдяки добрим зв’язкам у політиці, справу про масштабну аферу вдалося зам’яти. Відчувши безкарність, Фелік пішов далі: організував чергову піраміду під назвою S-Group. На цей раз він, маючи досвід шахрайства, подбав про власний імідж. Інтернет просто забитий різною замовною позитивною інформацією про афериста.

На відео S-Group його підписують як “Засновник S-Group”.

Скріншот із відео S-Group

У цьому юридично не має жодного відношення до діяльності контори. Це зроблено для того, щоб приваблювати довірливих клієнтів. У разі чого відповідатиме номінальний директор Мар’яна Ройтбурд .

Здається, що то не за горами. Дедалі більше людей розуміють, що вляпалися у очевидну аферу. У зв’язку з цим з рахунком компанії, користувачі масово намагаються виводити свої кревні. Звісно, це виходить далеко не у всіх. Тому піраміда близька до свого завершення, і цілком можливо, що незабаром кількість потерпілих від діяльності S-Group Романа Феліка перевищить кілька десятків тисяч.