У Києві врятували 40 черепах, які примерзли панцирами до льоду на обмілілому озері

З Синього озера на околиці житлового масиву Виноградар у Києві 7 грудня врятували 40 черепах, які не змогли впасти у сплячку та почали примерзати панцирами до льоду. Їх госпіталізували до однієї з ветеринарних клінік столиці.

Про це повідомляє Команда порятунку тварин Києва.

Черепахи повинні зариватися в мул та впадати у сплячку на дні водойм, але цього не сталося. Ветеринарна лікарка Людмила Харченко, яка опікується врятованими тваринами, написала, що озеро обміліло через забудову та перестало підживлюватися джерелами, що зробило зимівлю черепах неможливою.

35 врятованих черепах — болотні, дев’ять із них хворі або слабкі. В одної з черепах із носа дістали зламаний рибальський гачок, зазначила лікарка. Хворих тварин залишать у ветклініці, а для решти шукатимуть тепле місце для зимівлі.

Для їх утримання необхідний контейнер від 50 літрів, з камінцями та лампою. Воду для черепах потрібно змінювати раз на 2-3 дні. Харчуються вони рибою (карась, хек), годувати їх потрібно двічі на тиждень, пише Харченко.

Наразі Людмила збирає кошти для перетримки тварин: на контейнери та лампи. Клініка вже придбала чотири контейнери та планує придбати ще чотири. Також необхідно купити лампи.