У Верховній Раді запропонували офіційно називати “рашизмом” політичний режим у рф

Нардепи пропонують визначити політичний режим рф як рашизм та засудити його ідеологічні засади як людоненависницькі.

Про це йдеться у картці законопроєкту №9101.

У Верховній Раді України внесли проєкт постанови про заяву парламенту “Про визначення наявного в рф політичного режиму як рашизму та засудження його ідеологічних засад і суспільних практик як тоталітарних і людоненависницьких”.

Нардепи пропонують назвати російський режим фашизмом офіційно. В рф сформувалася неоімперська, тоталітарна диктатура, яка наслідує найгірші практики минулого і втілює ідеї фашизму та націонал-соціалізму в сучасній версії російського фашизму (рашизму).

Одна з найвиразніших ознак режиму – це домінування, так званих, державних інтересів над індивідуальними правами та свободами громадян. Підтвердженням того є той факт, що рф припинила дію Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод у країні.

Російський націоналізм – це ще одна головна ознака режиму диктатора путіна. Він проявляється через самозвеличення країни-агресора за рахунок насильницького придушення, заперечення права на самовизначення або взагалі права на існування інших народів. Такий націоналізм росіян є основою концепції “Русского мира”.

Затвердження документу дозволить визначити форми агресії та спонукатиме інші держави виступити проти політики росіі, – зазначають ініціатори документу.

“Заява покликана спонукати засудження чинного політичного режиму російської федерації міжнародним співтовариством”, — наголошується у проекті постанови.