конопляні батончики

В Україні відтепер виробляються конопляні батончики за стандартами НАТО

В Україні запустили виробництво конопляних батончиків за стандартами НАТО

Компанія ViteoHemp розпочала переробку конопель з олії, протеїну та очищеного насіння. Трохи пізніше був запущений кондитерський цех із виготовлення цукерок та еклерів із конопель. Вже під час повномасштабної війни в Україні компанія створила конопляні енергетичні батончики (КЕБ).

Керівний партнер ViteoHemp Олександр Дойніков розповів, що значний відсоток клієнтів компанії пішов на фронт або поїхав за кордон через повномасштабну війну. Таким чином, продажі сильно впали. Він наголосив, що його не покижали думки створити продукт для тих, хто залишився в країні попри війну. Таким продуктом став КЕБ. В його состав входить тільки один імпортний продукт – це фінік.

Паковання батончика відповідає стандартам НАТО.

Олександр Дойніков додав, що з вересня 2022 року він намагається “достукатися” до міністерства оборони України, щоб такі конопляні батончики були включені до раціону українських захисників. На це є вагома причина – така іжа дає ситість та енергію на час від 3 до 7 годин. Їх легко взяти з собою на бойове завдання. Дойніков додав, що ввести конопляний продукт у країні, де до сих пір не всі розуміють, що таке конопля, дуже складно.

Зазначимо, що компанія готова виготовляти 500 тисяч батончиків на місяць.

Коноплі – це група рослин, яка включає декілька видів, а саме:

  1. Конопля сільськогосподарська (Cannabis sativa). Цей вид конопель використовується в сільському господарстві для вирощування волоконних стебел та насіння. Волокна з конопель використовуються для виробництва міцних тканин, паперу, масла та інших продуктів. Конопельне насіння містить багато корисних харчових речовин, включаючи білок та омега-жирні кислоти.
  2. Конопля індійська (Cannabis indica та C. sativa var. indica). Цей вид конопель відомий своєю вмістом психоактивного сполука THC (тетрагідроканнабінол), який надає рослинам потенційно відомий ефект вживання марихуани. Індійська конопля використовується в медичних, рекреаційних та інших цілях.

Зараз коноплі стали об’єктом значного інтересу як в сільському господарстві, так і в медицині та інших галузях через їх потенційні користь та використання. Проте, в багатьох країнах є обмеження і регулювання вирощування та використання конопель через їх психоактивні властивості.