Вячеслав Непоп: «Орлятко» стане зразковим парком!

Парк «Орлятко» є об’єктом особливої уваги заступника голови КМДА Вячеслава Непопа. Адже саме він п’ять років тому був ініціатором осучаснення парку з понад сторічною історією.

Триває комплексна реконструкція парку «Орлятко», що у мікрорайоні Відрадний Солом’янського району столиці. Вона передбачає кілька черг і включатиме оновлення частини доріжок, будівництво нового концертного комплексу з критою сценою «Джерело», заміну та розширення дитячого майданчика з зонуванням за віком та створення інших об’єктів паркової інфраструктури.

На жаль, кілька генерацій столичної влади довели парк, закладений ще на рубежі XIX-XX ст., до критичного стану. Ситуація почала змінюватись тільки тоді, коли за справу взялись небайдужі громадяни, відповідальні місцеві політики та команда мера Віталія Кличка.

В 2015 році, після численних звернень жителів Відрадного, Вячеслав Непоп, депутат Київради від Солом’янського району, добився виділення коштів з міського бюджету на порятунок парку.

Розпочали з висадки 300 дерев та очистки і укріплення берегів паркового озера, з дна якого було піднято тонни… різноманітного сміття. На момент початку робіт з оздоровлення водойми, її дно було засмічене так, що рівень води подекуди сягав лише кількох сантиметрів.

Вячеслав Іванович пригадує, що після того, як воду з озера спустили, комунальникам вдалось виловили кілька відер карасів. Рибу роздали місцевим жителям, озеро вичистили, гідроізолювали та укріпили береги.

Багато зусиль пішло на прибирання парку, розчистку та впорядкування дерев і кущів. А у 2017 році в парку вже велись роботи з реконструкції головної алеї, облаштовувалась сцена під відкритим небом та ремонтувалась зливна каналізація.

На цьому Вячеслав Непоп етапі зумів залучити до роботи над модернізацією парку не тільки київську владу, а й небайдужих представників столичного бізнесу та громадськість Солом’янського району. Також депутат виступив організатором весняної та осінньої толок, в ході яких проводилось прибирання парку та висадка кленів.

Перші зусилля з оновлення парку були не марними. «Орлятко» дуже швидко перестав бути місцем, де влаштовують «змагання» з метання мотлоху в озеро. В 2017 році тут вже проводились масові гуляння на свята, культурні та молодіжні заходи.

Саме тоді з’явились плани не зупинятись на досягнутому. Вячеслав Непоп подав ідею не просто окультурити парк, а зробити «Орлятко» зразковим об’єктом, перлиною садово-паркового фонду столиці.

Заступник глави КМДА вважає, що «Орлятко» може стати не лише місцем комфортного відпочинку молоді, родин з дітьми та літніх людей з Відрадного, а й – туристичним об’єктом, що приваблюватиме гостей Києва.

Ставши у 2018 р. заступником голови КМДА, Вячеслав Іванович продовжив опікуватись «Орлятком». Як результат – уже в травні 2019 року було презентовано проект реконструкції парку. Далі були доопрацювання і уточнення. Вже цього року було проведено тендер на реконструкцію та благоустрій парку. 29 вересня за ініціативи Вячеслава Непопа на території «Орлятка» відбулася робоча нарада щодо початку робіт. «Після демонтажу старих доріжок та майданчиків, розпочнуться роботи із влаштування нових доріжок з фігурними елементами мощення загальною площею більше 3000 кв.м, будуть встановлені лави та урни» – йдеться в офіційному повідомлені «Київзеленбуду».

Після завершення всіх робіт, Солом’янський район отримає сучасний рекреаційний об’єкт. Вячеслав Непоп та команда Віталія Кличка черговий раз доводять, що за належного ставлення влади до своїх обов’язків, Київ може ставати кращим і більш сучасним. А об’єкти, які роками руйнувались, – перетворюватись на комфортні куточки для киян і гостей столиці.