Євросоюз готує багаторічний план підтримки України

ЄС має зосередити свої зусилля не лише на заходах негайної підтримки України на полі бою, але й на розробці багаторічної програми допомоги, що буде розрахована на довгострокову перспективу і засвідчить, що сподівання рф на “втому” ЄС є марними.

Про це повідомив високий представник ЄС Жозеп Боррель, передає Укрінформ.

“Сьогоднішня зустріч має два пункти: російська агресія проти України та перекалібровка наших відносин з Китаєм. З першого питання очевидно, що ми маємо продовжувати підтримку України, і маємо робити це у тривалій перспективі. Не лише шляхом надання боєприпасів для продовження боротьби, але й з огляду на середньострокову перспективу, готуючи багаторічну підтримку для України”, – сказав він

За словами Борреля, Україна має бути впевнена, що Євросоюз підтримуватиме її не лише у повсякденній битві в цій війні, а й тривалий час.

“І Росія, і Путін мають зрозуміти, що ми не впадемо. Тож вони мають припинити чекати, коли ми втомимося. Ми не втомимося”, – запевив Боррель.

Він зауважив, що міністри говоритимуть про підтримку мирного плану Зеленського та розглянуть питання щодо притягнення до відповідальності винних у злочинах в проти України.