“Закривайся маскою, а не в собі”: у Києві встановили мистецьку інсталяцію

У Києві встановили мистецьку інсталяцію, яка нагадує про важливість психічного здоров’я. Організатори поставили найбільший пам’ятник медичній масці в Україні. На ній написані короткі тези, які пов’язані з найбільш поширеними страхами людей у часи пандемії.

28 грудня, на Контрактовій площі у Києві презентували арт-інсталяцію з найбільшою медичною маскою в Україні “Закривайся маскою, а не в собі”. За рік пандемії маска для обличчя стала не лише невід’ємним аксесуаром, а й символом стресу, тривоги та страху захворіти.

Ініціювали проєкт у Міжнародній організації з міграції (МОМ) у рамках спеціальної соціальної кампанії. У такий спосіб ініціатори мистецької інсталяції намагаються привернути увагу українців до власного фізичного та психічного здоров’я.

“Пандемія COVID-19 загрожує не лише фізичному здоров’ю. Стрес, обмеження у діях, зміна звичного способу життя мають руйнівний вплив на психіку. Багато українців, які й за нормальних умов часто не звикли приділяти належну увагу своєму психічному здоров’ю, в умовах пандемії лишаються сам на сам із проблемами: тривоги, страх захворіти, переживання за близьких чи непевне майбутнє. Ізольовані від оточуючих, люди закриваються у собі й мовчки потерпають від цього”, — пояснюють у МОМ.

Закривайся маскою, а не в собі

Про вплив ковіду на психічний стан пацієнтів говорять і медики. Іноземні дослідження учених та лікарів також мають факти, що коронавірус викликає різні психічні розлади або під час хвороби, або згодом, коли людина цілком здорова. Тож крім візуального нагадування про необхідність уважного ставлення до свого здоров’я в усіх аспектах, як-от маска-інсталяція, у МОМ два місяці тому відкрили безкоштовну гарячу лінію психологічної допомоги.