Санта-Клаус

Чи достатньо ми знаємо про усім відомого Санту?

На фестивалях у більшості країн світу Санта є головним героєм свята. Навколо нього багато історій і різноманітних легенд, але в цих легендах, є дещо спільне, даний образ далекий від сучасності, але був, і є дуже добрий і людяний.

Хто ж він такий?

Скрізь у світі люди винайшли власні версії реальних людей, які стали відомими протягом тривалого періоду часу. Ми можемо підозрювати, що ім’я Санта-Клаус є англійською версією імені дідуся Мороза, відомої людини, яку поважають і шанують усі, чи то католики, чи то християни.

Згадаємо трохи історії, можемо припустити, що Мороз проживав у 4 столітті та був дуже відомий своєю добротою, був дуже сердешним, не залишав бідних та людей які не могли покинути тяжке становище і простягав він руку помочі просто так без якихось помислів, просто, тому що був таким.)

Історичне перетворення в Санту

Був час в європейській історії, коли поклоніння Святому Миколаю занепало. Але це не стосується Нідерландів, де шанування святого не втратило народної підтримки. Кожного року місцеві діти отримують довгоочікувані різдвяні подарунки, які, як щиро віриться, приніс Миколай, і це повір’я разом із традицією святкування перенесли до Нью-Йорка голландські іммігранти. Поступово в цій місцевості ім’я святого змінилося і стало звучати як Дід Мороз.

Вигляд

Спочатку Санта-Клауса зображували у вигляді ельфа, який катається на санях, запряжених вісьмома північними оленями. Поступово, завдяки зусиллям художників того часу, образ зазнавав змін, пов’язаних з костюмом цього персонажа. Змінилися і розміри.

Врешті решт, він став улюбленцем багатьох, великим дідусем, а в упряжці тепер у нього є ще олень якого звати Рудольф. Штанці та коротенька куртка тепер яскраво червоні, а біле та пухнасте обрамлення гарно поєднується з довгою та білою бородою. А ви знали, що клімат в США різний та наш персонаж їздить не тільки на оленях, а навіть на кораблі й дошка для серфінгу?

Місце проживання

Живе він десь далеко на Півночі, але діточки в курсі, що його домівка є й в Сполучених Штатах. І він навіть не один, а їх двоє. Один з них розташований у Торрингтоні, а ось другий в Веллінгтоні. І до нього в гості кожен рік приходять тисячі гостей. Аби подивитися як він живе. А ще є навіть місто, і воно так і називається Санта Клаус, і туди малеча їздить та шле свої листівки та розділяють зі своїм кумиром таємниці, радощі, смуток та побажання.

Визнаність

Даний новорічний персонаж, на разі ми думаємо є набагато знаменитішим ніж його “побратими” з різних інших країн. І він і без того знаменитий, але його прославила також реклама, відомого нам усім напій, який рятує як і в спеку і прикрашає також новорічний стіл.
В сьогоденні ми не можемо уявити свято без Санта Клауса, його в гості чекають як і діточки, так і дорослі, адже вірити в дива можна в будь-якому віці.

Санта-Клаус

Цікаві факти про Санта Клауса:

  1. Санта Клаус базується на реальній особі: історична фігура Миколай Чудотворець стала прототипом історії про Санта Клауса.
  2. Первісно коліщатка в зображенні Санта Клауса була плетена з лози і символізувала рік, що минув.
  3. Перша згадка про Санта Клауса з’явилась в Англії у XVII столітті.
  4. Червоний костюм Санта Клауса був стандартизований у 1931 році завдяки рекламній кампанії компанії Coca-Cola.До речі, усе, що вам може бути потрібно для створення справжнюго образу Санта клауса ви без проблем знайдете тут: https://billibons.com.ua/ua/vse-dlya-santa-klausa-ua
  5. Оригінальне ім’я Санта Клауса – “Saint Nicholas” – походить від слов’янського слова “Николай”, що означає “переможець народу”.
  6. Санта Клаус вупав або “гойдався” з місця на місце завдяки допоміжним оленям. Спочатку його кількість була різною, але в кінці XIX століття додали фіксовану кількість – рудого оленя по імені Рудольф.
  7. У деяких країнах Санта Клаусу допомагають малі гноми звані ельфи.
  8. Санта Клаус розвозить подарунки на саних, але в деяких культурах він може використовувати інші засоби транспорту, наприклад, каньйонерку.
  9. У різних країнах Санта Клаус має свої власні назви: Дед Мороз (Росія), Папа Ноель (Франція), Санта Клаус (США) та інші.
  10. Санта Клаус живе на Півночі, в Лапландії, Фінляндія, за легендою.

Сподіваємось, вам була цікава наша стаття, поділіться в коментарях чи дізнались ви щось новеньке? )