Німеччина відкликала дозвіл на роботу майже всіх консульств рф

Німеччина у відповідь на обмеження рф чисельності німецьких держслужбовців на її території відкликала дозвіл на роботу чотирьох із п’яти консульств росії у Німеччині.

Про це повідомляє Spiegel.

Речник МЗС Німеччини у Берліні оголосив, що ФРН реагує на скорочення росією чисельності усіх співробітників німецьких дипломатичних представництв та інших організацій, як Гете Інститут, до 350 осіб, і у відповідь закриває чотири російські консульства.

За його словами, російську сторону проінформували про рішення 31 травня і москву просять остаточно згорнути роботу цих консульств до 31 грудня 2023 року.

Ще одне генконсульство та посольство росії зможуть продовжувати роботу.

Речник зазначив, що це рішення створює “структурний і кадровий паритет”.

Одночасно Німеччина закриває три своїх консульства у росії з листопада – у Калінінграді, Єкатеринбурзі та Новосибірську.

Речник німецького МЗС назвав рішення росії ескалацією. “Це невиправдане рішення змушує федеральний уряд вдатися до дуже суттєвих скорочень у всіх сферах нашої присутності у росії”, – зазначив він.

Москва ухвалила своє рішення, ймовірно, у відповідь на спроби уряду Німеччини позбутися співробітників російських спецслужб, замаскованих під дипломатів. Коли у квітні Німеччинупокинула двозначна кількість співробітників, російське МЗС заявило про “ворожі дії Берліна” і попередило про наслідки.