Польща й Італія підтримують швидку інтеграцію України до Євросоюзу

Польща та Італія підтримують швидкий шлях інтеграції до ЄС України, Молдови і країн Західних Балкан.

Про це під час спільного брифінгу для ЗМІ у Варшаві заявили президент Польщі Анджей Дуда й президент  Італії Сержіо Матарелла.

Як зазначив президент Польщі, українці зараз борються за те, “щоб мати право самостійно вирішувати власну долю і прямувати у напрямку, в якому вони хочуть”. “Українці хочуть бути з нами, хочуть бути на боці Заходу і належати до нашої Спільноти, і ми повинні якомога більшою мірою торувати їм дорогу до цієї Спільноти. Ми повинні їх прийняти до цієї Спільноти якнайшвидше”, – заявив Дуда.

Також він висловив сподівання, що цьогорічний звіт Єврокомісії щодо поступу у процесі інтеграції й реалізації реформ в Україні наблизить вступ України до Євросоюзу. “Звіт ЄС ми отримаємо у травні, і, сподіваюся, що це буде черговий крок, який наблизить Україну до повного членства в ЄС”, – констатував Дуда.

Він назвав також важливим те, щоб до ЄС без зволікань були прийняті також Молдова та країни Західних Балкан. Дуда повідомив, що з президентом Італії він обговорив також наближення саміту НАТО у Вільнюсі.

Президент Італії нагадав, що торік Україна і Молдова отримали статус країн-кандидатів щодо членства в ЄС. “Ми очікуємо зараз на конкретну реалізацію питань щодо євроінтеграції України і Молдови. Це також стосується країн Західних Балкан”, – наголосив Матарелла.

Він назвав це дуже важливим питанням, адже ці країни чекають на членство ЄС, і важливо, щоб це сталося, адже йдеться про спільні європейські цінності.