У відповідь на триваючу неспровоковану військову агресію рф проти України, а також на триваючі дестабілізуючі дії росії, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і безпеку України, 25 лютого 2023 року Євросоюз прийняв нові заходи проти країни-агресора в межах 10-го пакета санкцій, введених у дію.

Ще першого березня 2023 року Міністерство економіки, освіти та досліджень (EAER) внесло зміни до додатку в межах своєї компетенції та схвалило застосування санкцій Швейцарією до близько 120 інших осіб та організацій.

Федеральна рада ухвалила також інші заходи в межах 10-го пакета санкцій. Окрім коригування вимог до звітності у фінансовому секторі, ці заходи включають заборону громадянам росії обіймати посади в керівних органах власників або операторів критичної інфраструктури, а також посилення правил у товарному секторі. Також ці посилення включають контроль і обмеження на експорт різних товарів, включаючи товари подвійного призначення, товари для військового та технологічного зміцнення або для розвитку сектору оборони та безпеки, товари, які сприяють зміцненню промисловості рф, і товари для аерокосмічної галузі.
Крім того, додатково буде обмежений імпорт економічно важливих для рф товарів, – зазначили у пресслужбі.