У Києві під час рейду виявили цілий “ліс” незаконно зрубаних ялинок: Як обманюють покупців

Продавці новорічних дерев миттєво “перетворилися” на охоронців, тож крайнього тепер годі знайти

У Києві, на вулиці Солом’янській, 33, під час рейду за участю працівників Державної екологічної інспекції виявили ярмарок, на якому новорічні дерева продавали без будь-яких дозвільних документів та відповідних чипів на самих ялинках.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту “Чудова четвірка” під час включення повідомив кореспондент Владислав Кондратенко.

“Тут ялинок дуже багато, але на жодній із них ми не знайшли бирку. Бирки на ялинки мають чіплятися згори, щоб людина, яка купує, могла побачити, що вона купує легальну ялинку, яку легально виростили і легально зрубали. Тут усі ялинки гарні і пишні, але, на жаль, на жодній з них бирку ми не побачили. Сюди ми приїхали із Держекоінспекцією. Таке порушення помітили інспектори цієї інспекції і відразу почали викликати поліцію і шукати власника цієї точки продажу, але абсолютно різко всі, хто працював тут на місці, перетворилися на охоронців, і ніхто не знає, куди пішов продавець, хто продавець, як його звати і чи буде він тут сьогодні взагалі”, – зазначив Владислав Кондратенко та додав, що всі ялинки мають конфіскувати, оскільки торгівля є несанкціонованою.

Кореспондент нагадав, що штраф за незаконну торгівлю новорічними деревцями становить від 500 до 1400 грн, штраф за незаконне вирубування дерев становить від 17 000 до 25 000 грн, а якщо дерева вирубували на території заповідних зон, то штраф збільшується до 34 000 грн. Також тих, хто вчинив таке порушення, можуть посадити за ґрати на строк до 3 років.

Кореспондент розповів про інші махінації, які застосовують недобросовісні продавці ялинок. Так, один і той же чип вони можуть знімати і переставляти з проданого дерева на те, яке очікує на свого нового власника, переконуючи покупців, що всі ялинки є легальними.

Додамо, як зазначив під час брифінгу голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, операція “Новорічна ялинка” розпочалася і триває по всій Україні. Він повідомив, що в країні фіксують десятки тисяч випадків незаконного продажу ялинок.

Як повідомляли, у Києві розпочалася робота із запобігання самовільним вирубкам хвойних дерев у лісових масивах, парках та скверах у передноворічний період. Районні комунальні підприємства з утримання зелених насаджень починають обробляти спеціальними речовинами ялини, сосни, туї та ялівці на зелених зонах міста.

Слід зазначити, що у Києві з 17 до 30 грудня працюють 178 законних пунктів, де можна буде придбати новорічні ялинки та прикраси.