У Києві встановили 4 тис. контейнерів для роздільного збору сміття

У Києві розміщені майже 4 тис. контейнерів для роздільного збору відходів, повідомляє прес-служба київської міськдержадміністрації.

“У столиці продовжують встановлювати контейнери для окремих фракцій твердих відходів. Протягом року комунальне підприємство “Київкомунсервіс” розмістило у дворах столиці майже 800 контейнерів-дзвіночків для різних фракцій відходів. Всього для сортування відходів у місті працює майже 4000 одиниць різнотипних баків: дзвіночки – для скла, пластику та паперу; контейнери-сітки – для сухих відходів, а також контейнери для збору небезпечних відходів”, – повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

Він нагадав, що в серпні 2019 року в Києві стартував масштабний муніципальний проект сортування і переробки відходів.

“Усі перевізники, які працюють за договором з комунальним підприємством “Київкомунсервіс”, підтримали ініціативу міста і почали встановлювати контейнери для роздільного збору. Але якщо в минулому році в Києві було 2,5 тисячі контейнерів для сортування, то зараз їх майже 4 тис. Це контейнери-сітки, куди можна кидати тільки сухі відходи; кольорові контейнери-дзвіночки для окремих матеріалів: зелений – для скла, жовтий – для пластику, синій – для паперу. Також окремо радимо викидати небезпечні відходи – термометри, лампи і батарейки – в помаранчеві контейнери з відповідним маркуванням. Звертаю увагу: розбиті ртутні термометри в контейнери викидати не можна. Якщо у вас розбився градусник – викликайте рятувальників, і вони допоможуть очистити приміщення від ртуті”, – пояснив він.

Пантелеєв нагадав, що в цьому році “Київкомунсервіс” уклав договір з підрядною організацією ТОВ “Екологічні інвестиції” на вивезення для переробки 70 тонн батарейок. Батарейки відправлені на переробку на завод GreenWEEE (Румунія). За рік у столиці також відправили на переробку 400 сміттєвозів відходів.

“Обсяги поступово збільшуються, адже збільшується кількість контейнерів, а також бажання жителів столиці знати більше про сортування і переробляти відходи”, – сказав заступник голови КМДА.