Українці активно купляють в аптеках популярний препарат після заяви Зеленського: чи правильно це

Заява українського президента про можливий теракт з боку рф на Запорізькій АЕС з можливим витоком радіації спровокувала масовий ажіотаж в аптеках. Мешканці України скуповують йодид калію.

Про це повідомляє кореспондент видання Іnformator.

Зокрема, в деяких столичних аптеках цього препарату нема. Буквально за лічені години після заяви громадяни спустошили запаси цього медпрепарату, вважаючи, що він захистить від радіації.

Ситуацію прокоментували у МОЗ, наголосивши, що українцям не варто витрачати кошти на цей препарат. Стверджують, що йодид калію не здатний захистити від радіації превентивно. Він може лише допомогти захистити щитовидну залозу у разі негативного впливу радіоактивного йоду після викиду.

У відомстві рекомендують, дотримуватися трьох правил у разі викиду радіації. Йдеться про перебування в якомусь укритті, відстежування офіційних заяв та вказівок влади.

Приймати йодид калію варто лише у випадку, якщо влада чи рятувальники дадуть таку рекомендацію. З метою профілактики його використання неприпустиме.

“Приймати йодид калію для “профілактики” без потреби – неприпустимо. Це може зашкодити вашому здоров’ю. Також важливо, що йодна профілактика здійснюється одноразово. Тобто вживання йоду зараз не має сенсу”, – зауважили фахівці.