ВООЗ не залишає спроб визначити походження пандемії COVID-19

Не можна виключати жодну з гіпотез, яка стосується походження коронавірусу.

Про це заявив гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус у п’ятницю, третього березня. У огранізації працюють над визначенням джерела пандемії коронавірусу.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) і наразі працює над визначенням походження пандемії COVID-19.
“Я неодноразово писав і розмовляв з китайськими лідерами високого рівня ще кілька тижнів тому… всі гіпотези щодо походження вірусу розглядаються”, – сказав Тедрос Адханом Гебреєсус. “Я хочу чітко заявити, що ВООЗ не відмовилася від будь-яких планів щодо визначення походження пандемії COVID-19”, – додав Тедрос Гебреєсус (цитує Reuters).

У Сполучених Штатах припускають, що вірус може походити з лаболаторії в КНР

Двадцять шостого лютого американське ділове видання Wall Street Journal повідомило, що міністерство енергетики Америки дійшло висновку, що пандемію, ймовірно, спричинив витік вірусу з китайської біолабораторії, але Пекін заперечує цю оцінку.

Міністерство енергетики Сполучених Штатів ухвалило таку оцінку почасти спираючись на зміст засекреченої розвідувальної доповіді, нещодавно наданої Білому дому і ключовим членам Конгресу, – повідомляло видання, посилаючись на неназваних посадовців, які ознайомилися з розвіддоповіддю.

ВООЗ просить надати більше інформації

Другого березня Марія Ван Керхове, що відповідає в ВООЗ за питання COVID-19, висловила у Твиттер розчарування тим, що США не поділилися з ВООЗ додатковою інформацією про свої доповіді, в яких йдеться про походження вірусу.

А вже третього березня вона закликала країни, установи та дослідницькі групи, які можуть мати будь-яку інформацію про походження пандемії, поділитися нею з міжнародною спільнотою.
“Ми не маємо повних відповідей на питання про те, як почалася ця пандемія, тож украй важливо, щоб ми і надалі зосереджуватися на цьому”, – сказала вона.