З кінця весни в Україні запрацює цифрова система реабілітації

Україна запроваджує цифрову систему реабілітації, яка стартує цього року в травні. З її допомогою стане можливим зберігати дані про здоров’я пацієнтів в єдиному місці – електронній медичній картці.

Про це повідоміли у Міністерстві охорони здоров’я.

Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я з цифрового розвитку, наголосила, що дана процедура дозволить уникнути необхідності носити з собою медичні документи пацієнтів, які переходять до інших медичних закладів. Це стане можливим завдяки зберіганню необхідних даних в електронній медичній картці. Цифрова система значно спростить процес реабілітації пацієнтів та зменшить час на оформлення документів.

“Такий підхід забезпечить надійне зберігання медичних даних пацієнтів, унеможливить їх втрату та надасть можливість медичним фахівцям та реабілітаційним командам у будь-якому куточку країни отримувати доступ до них за згодою пацієнта”, — зазначила Карчевич.

На першому етапі цифровізації до системи долучаться лікарі реабілітаційної та фізичної медицини, фізичні терапевти та ерготерапевти, які внесуть всю необхідну медичну інформацію про реабілітаційні втручання, результати обстежень та інші дані людей до Електронної системи охорони здоров’я.