Четвертий випадок за всю історію: в Америці чоловік вилікувався від ВІЛ

У США медики вилікували пацієнта від ВІЛ завдяки пересадці кісткового мозку. Чоловік прожив зі смертельним діагнозом 31 рік.

Про це повідомляє Medicalanswers.com.ua.

Четвертий пацієнт у світі зміг вилікуватися від ВІЛ, але за словами медиків, процедура досить небезпечна і може бути застосована лише в деяких випадках. За словами автора дослідження з лікувального центру «Місто надії» Яни Діктер, 66-річний чоловік став найстарішим пацієнтом, який досяг ремісії, тому його успіх може стати перспективним для інших літніх пацієнтів, які страждають від ВІЛ та раку.

Сам пацієнт розповів, що дізнався про свій діагноз у 1988 році. На той час він сприйняв ВІЛ як смертельний вирок. Чоловік поділився: “Я ніколи не сподівався дожити до того дня, коли мій ВІЛ зникне”.

У 2019 році чоловікові також поставили діагноз лейкемія. Медики провели операцію трансплантації кісткового мозку зі стовбуровими клітинами від донора з дуже рідкісною мутацією. У ній відсутня частина гена CCR5, що робить людей з такою мутацією несприйнятливою до ВІЛ.

У березні 2021 року пацієнт остаточно припинив прийом антиретровірусних препаратів, з того часу у чоловіка спостерігається ремісія від ВІЛ та раку. Експерти кажуть, що хіміотерапія зниженої інтенсивності допомогла чоловіку перемогти хвороби, але це дуже складна процедура із серйозними побічними ефектами, яка підходить не всім.

Результати цього дослідження медики представлять на Міжнародній конференції зі СНІДу в Монреалі, яка стартує 29 липня. Можливо, цей метод допоможе мільйонам інших пацієнтів із ВІЛ.