Правила дорожнього руху України, ПДР

Правила дорожнього руху України: знайомимося та вивчаємо білети ПДР 2024

Правила дорожнього руху України (ПДР) – це нормативний документ, який визначає правила, обов’язки та вимоги до учасників дорожнього руху на території України.

Правила дорожнього руху України: що треба знати

Правила дорожнього руху регулюють порядок руху транспортних засобів на дорогах, правила поведінки учасників руху, встановлюють вимоги до транспортних засобів і обладнання на них, а також встановлюють відповідальність за порушення цих правил.

Правила дорожнього руху включають:

 1. Правила руху для водіїв, пішоходів, велосипедистів та інших учасників руху.
 2. Правила оформлення і видачі документів на транспортні засоби.
 3. Вимоги до технічного стану транспортних засобів і безпеки на дорозі.
 4. Порядок перевезення пасажирів та вантажів.
 5. Відомості про дорожні знаки, сигнали світлофорів та інші дорожні об’єкти.

ПДР мають на меті забезпечити безпеку руху, уникнення дорожньо-транспортних пригод та регулювання дорожнього руху в умовах різних ситуацій на дорозі.

Водійські права: щоб отримати права треба здати на права

В першу чергу, досконало знати правила дорожнього руху потрібно майбутнім водіям, які планують отримати водійські права.

Процес отримання водійських прав в Україні включає наступні етапи:

 1. Навчання в автошколі: Першим кроком є запис до автошколи, де кандидат проходить теоретичні та практичні заняття з керування автомобілем. Тривалість навчання може варіюватися від 1 до 6 місяців в залежності від категорії прав.
 2. Теоретичний і практичний іспит: Після завершення навчання кандидат складає теоретичний і практичний іспити в Державному підприємстві “Український центр тестування на знання ПДР”. Теоретичний іспит включає питання з правил дорожнього руху, а практичний – показ вміння керувати автомобілем на дорозі.
 3. Медичне обстеження: Кандидат проходить медичне обстеження для визначення відповідності його здоров’я вимогам для отримання водійських прав.
 4. Підготовка документів: Після успішного проходження тестів та медичного обстеження кандидат готує необхідні документи для подання до відділу водійських та технічних сертифікатів ГУ МВС України.
 5. Отримання водійських прав: Після подання документів і сплати відповідних платежів кандидат отримує водійські права.

Цей процес може зайняти кілька місяців від початку навчання до отримання водійських прав.

Вивчаємо ПДР 2024 з мобільними додатками green-way.com.ua

Теоретичний іспит з правил дорожнього руху – це основа, без вивчення якої водійських прав не отримати. Все більше водіїв рекомендують для вивчення теорії користуватись порталом green-way.com.ua та його зручними мобільними додатками.

На green-way.com.ua зібрана вся необхідна література як для майбутніх водіїв, так і тих, хто вже має водійські посвідчення. З green-way.com.ua вчити правила дорожнього руху України зручно, легко та швидко.

Після вивчення теорії та набуття практичних навичок керування автомобілем у автошколі, учні можуть здавати теоретичний іспит.

Теоретичний іспит з правил дорожнього руху в Україні проводиться в Державному підприємстві “Український центр тестування на знання ПДР”.

Теоретичний іспит з правил дорожнього руху включає:

 1. Правила дорожнього руху: Кандидат повинен знати основні правила дорожнього руху, які включають в себе вимоги щодо швидкості, перевезення пасажирів та вантажів, умови руху на перехрестях, використання сигнально-світлової сигналізації тощо.
 2. Знаки дорожнього руху: Кандидат має знати основні знаки дорожнього руху та їх значення, включаючи заборонні, попереджувальні та інформаційні знаки.
 3. Дорожні випробування: Тест може включати питання про дії в різних дорожніх ситуаціях, таких як повороти, обгони, проїзд перехрестя та інші.
 4. Правила безпеки: Кандидат повинен знати правила безпеки на дорозі, включаючи використання ременів безпеки, дитячих автокрісел, світловідбиваючих елементів тощо.

Успішне складання теоретичного іспиту є обов’язковою умовою для отримання водійських прав в Україні.