Дитячий гінеколог, консультація дитячого гінеколога

Чому важливо приділяти увагу під час статевого розвитку дитини та проходити огляд у гінеколога

У дитячій та підлітковій гінекології основна увага приділяється росту та розвитку як з фізичної, так і з психологічної точки зору. Завдання дитячої та підліткової гінекології є не тільки лікувальними, а й перш за все профілактичними. Воно починається з народження й триває через дитинство, статеве дозрівання та підлітковий вік. Тому дитяча та підліткова гінекологія вимагає високого рівня емпатії.

Консультація дитячого гінеколога дуже важлива, щоб вчасно розпізнати можливі вроджені аномалії, а також порушення та розпочати необхідні діагностичні та лікувальні заходи. Раннє виявлення особливо важливо, тому що багато захворювань проявляються лише в період статевого дозрівання, коли вже відбулися незворотні пошкодження. Кожній новонародженій дівчинці в клініці проводиться огляд зовнішніх статевих органів. При наявності будь-яких відхилень дитину направляють до спеціально підготовленого гінеколога, де кваліфікований експерт може відрізнити: що є нормою, а що таке патологія.

Що входить в обов’язки дитячого гінеколога

  1. Огляд зовнішніх статевих органів: запалення, свербіж, почервоніння, спайки внутрішніх статевих губ (синехії), виділення, зміни шкіри, особливості в області дівочої пліви.
  2. Зміни з боку внутрішніх статевих органів: виділення, кровотеча, біль.
  3. Особливості розвитку: передчасний розвиток грудей, ранній або пізній пубертатний розвиток.
  4. Збір анамнезу в знайомій і спокійній середі.
  5. Вичерпні консультації з питань щодо контрацепції, сексуальності та змін в організмі.
  6. Обстеження з визначенням стадії розвитку.
  7. УЗД внутрішніх статевих органів через черевну стінку.
  8. Лабораторна діагностика (кров, сеча, мазки).

В медичному центрі “Дитина” ваша дитина може звернутись також за психологічною підтримкою, особливо в період статевого дозрівання і «дорослішання», яке характеризується насамперед як фаза біологічних і психосоціальних змін. Саме в цей період у молодих людей виникає невпевненість в собі. Молоді дівчата часто хочуть дізнатися, чи відбувається їх фізичний розвиток нормально, занадто рано або занадто повільно. Тут також можна обговорити все, що стосується менструації (наприклад, біль або порушення кровотечі).

Молодим дівчатам важливо знати, що лікар ставиться до їх візиту так само конфіденційно, як і до дорослого пацієнта. Гінекологічний огляд не завжди є необхідним — його проводять у разі фізичних скарг або за явним запитом.