Еммануель Макрон

Еммануель Макрон анонсував надання Україні 40 ракет великої дальності

Президент Франції Еммануель Макрон збирається укласти угоду про надання Україні крилатих ракет SCALP та авіаційних бомб.

Відповідну заяву він зробив під час пресконференції шістнадцятого січня.

За його словами, в рамках двосторонньої угоди Україна отримає сорок ракет SCALP та кілька сотень бомб.

Точна кількість бомб, яку буде передано українським військовим, не уточнюється.

“Ми зможемо поставити набагато більше обладнання і, по суті, допоможемо Україні в її потребах, зокрема, в захисті її неба”, — сказав Макрон.

Президент Франції додав, що має намір особисто відвідати Україну наступного місяця, щоб підтвердити сказані ним слова.

SCALP

SCALP (Système de Croisière Autonome à Longue Portée) – це крилатий ракетний комплекс, розроблений французько-британським консорціумом MBDA. Ця ракета також відома як Storm Shadow у британській армії та Black Shaheen у військах Саудівської Аравії, яка також використовує цю систему.

Основні характеристики крилатих ракет SCALP / Storm Shadow:

  1. Дальність дії: SCALP може летіти на великі відстані, що робить його далекосяжним знаряддям. Вона може мати діапазон понад 500 км, забезпечуючи здатність атакувати цілі на значній відстані від стартового пункту.
  2. Наведення: Крилаті ракети SCALP використовують навігаційно-супутникові системи та системи інерційного наведення для досягнення високої точності удару. Вони також можуть бути оснащені системами для визначення та уникнення перешкод.
  3. Вантаж: Комплекс може нести великий вантаж вибухової суміші, призначений для ефективного ураження броньованих та наземних цілей.
  4. Спрямованість: Ракети SCALP можуть бути спрямовані на різні типи цілей, включаючи важкозахищені об’єкти та підземні структури.
  5. Типи цілей: Вони призначені для атаки броньованих цілей, військових об’єктів, командних пунктів і інших об’єктів на поверхні землі.
  6. Призначення: Використовуються для ведення далекосяжних авіаційних ударів у глибокому тилу противника.

SCALP зазвичай використовується на великому спектрі літаків, включаючи британські та французькі винищувачі та бомбардувальники.