Італія визнала Голодомор геноцидом українців

Сьогодні, двадцять шостого липня, у середу, Сенат Італії ухвалив резолюцію про визнання Голодомору 1932–1933 років актом геноциду українського народу.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Твітері.

У документі зазначається, що “у 1932–1933 роках комуністичний режим СРСР, очолюваний Йосипом Сталіним, свідомо спровокував голод, внаслідок якого загинули мільйони людей”.

“Пам’ять про Голодомор та злочини радянської влади проти українського народу сьогодні набуває ще більшого значення у світлі російського вторгнення та нової спроби стерти українську національну ідентичність”, – йдеться у резолюції.

У 2018 році резолюцію про визнання Голодомору в Україні геноцидом, підтримав Сенат Сполучених Штатів. Після 24 лютого, коли рф напала на Україну, парламенти декількох країн (це Бельгія, Чехія, Ірландія, Великобританія, Румунія, Молдова, Німеччина, Ісландія, Франція, Хорватія, Словенія та Нідерланди) також визнали Голодомор актом геноциду.

У грудні минулого року таку резолюцію схвалив Європарламент. Таким чином депутати Європарламенту висловили солідарність із Україною та засудили дії тоталітарного режиму СРСР, внаслідок яких загинула величезна кількість українців.

В Україні події 1932–1933 р.р. визнані геноцидом на офіційному рівні. За даними Інституту історії України, від голоду в Українській РСР загинули майже 4 мільйони людей і ще 3 мільйони померли в інших регіонах Радянського Союзу.
День пам’яті жертв Голодомору в Україні відзначають у четверту суботу листопада.