Литва

Литва направить Україні системи ППО NASAMS

Міноборони Литви оголосило про новий пакет військової підтримки Україні. Він містить постачання двох пускових установок NASAMS, які країна придбала влітку 2023.

Додатковий пакет озброєння також включає передачу 155-мм боєприпасів, а також зимового обладнання:

  • електрогенераторів;
  • армійських похідних ліжок;
  • одягу.

Окрім цього, продовжено навчання та реабілітацію українських захисників.

ППО NASAMS

Система ППО NASAMS (National Advanced Surface-to-Air Missile System) – це досить потужна і сучасна система протиповітряної оборони, розроблена і вироблена компанією Raytheon та компанією Kongsberg Defence & Aerospace. NASAMS призначена для виявлення, слідування та враження ворожих літаків, вертольотів та крейсерських ракет.

Основні характеристики та компоненти системи NASAMS:

  1. Ракети: NASAMS використовує різні типи повітря-повітряних ракет для забезпечення оборони проти різних видів загроз. Один з найбільш відомих видів ракет, що використовуються в системі NASAMS, – це ракети AIM-120 AMRAAM (Advanced Medium-Range Air-to-Air Missile).
  2. Радари і датчики: Система обладнана різними радарами та датчиками для виявлення та слідування цілям.
  3. Командно-контрольний центр (C2): Центр керування системою, який відповідає за керування та координацію всіма компонентами системи NASAMS.
  4. Пускові установки: Пускові установки призначені для запуску ракет і можуть бути розміщені на різних типах транспортних засобів, включаючи наземні, морські і повітряні платформи.
  5. Мобільність: NASAMS розроблено з урахуванням мобільності, що дозволяє системі бути швидко розгорнутою на різних територіях і виправдовує її використання для захисту важливих об’єктів або областей.
  6. Багатофункціональність: NASAMS може використовуватися як для оборони від повітряних атак, так і для атак на повітряні цілі, такі як беспілотні літальні апарати (БПЛА).

NASAMS використовується різними країнами як система протиповітряної оборони та може бути використана для захисту важливих об’єктів, таких як міста, важливі об’єкти і військові бази. Вона відзначається своєю ефективністю та сучасними технологіями в області ППО.