Нерухомість переходить в розряд “рухомої”: девелопер Сергій Самусєв розповів про переваги модульного будівництва

Котеджне будівництво, за словами Сергія Самусєва, зовсім інша бізнес-модель і зараз найбільш підходящий час для впровадження нових ідей.

Building & Construction Forum 3.0 – професійна платформа для спілкування тих, хто пов’язаний зі сферою нерухомості та будівництва. У жовтні 2021 року кращі фахівці з усієї України ділилися своїм досвідом і баченням майбутнього.

Серед них був і Сергій Самусєв, засновник і керуючий партнер компанії ZV Development. Його тема, “Модульне будівництво як новий етап еволюції в будівельній галузі”, викликала чималий резонанс серед учасників форуму, оскільки сам факт “рухомої нерухомості ” в нашій країні поки є для багатьох малозрозумілим, хоча і дуже цікавим нововведенням. Про це він розповів в інтерв’ю на сайті ZV Development.

Сергій насамперед зазначив, що між будівництвом ЖК і котеджним будівництвом існує значна різниця і буквально порівняв дві підгалузі з двома різними видами спорту. Наприклад, і в тенісі, і в футболі для гри використовується м’яч, але це єдине, що їх об’єднує.

Котеджне будівництво, за словами спікера, зовсім інша бізнес-модель і зараз саме що не є підходящий час для впровадження нових ідей. І сьогодні є серйозні передумови, щоб міняти всю галузь цілком. 

“Давайте подивимося на стандартну ситуацію в нашій країні: якщо людина зважилася побудувати новий будинок, за традицією, що склалася за десятиліття, вона намагається все робити і контролювати сама: наймає архітектора, потім виконроба і починає реалізовувати свою ідею, паралельно займаючись звичними справами, що забирає чимало сил, часу і енергії. Ситуація часто загострюється тим, що фахівців на ринку класичного будівництва не вистачає, – чергу за послугами “кращих” займають за багато місяців, а то й років вперед. Але це не гарантує якість, так як попит значно вище пропозиції. Намагаючись вирішити це питання, я прийшов до висновку, що виходом із ситуації може стати модульне будівництво, коли будинок будується не на відкритому майданчику, а в цеху”, – поділився Сергій.

Подібне рішення призводить до врегулювання багатьох складнощів, які виникають на шляху до виробництва житлового будинку. По-перше, змінюється кадровий склад, адже ті, хто працюють в цеху – це вже не будівельники, а “сині комірці”, промислові заводські робітники. По-друге, куди простіше організувати технічний нагляд за виконанням робіт. По-третє, будівельники більше не залежать від погодних факторів, які в традиційному будівництві постійно гальмують процес, адже і в спеку, і в морози робота проходить в приміщенні. Все це в сукупності може гарантувати найкоротші терміни виконання робіт.

Сергій представив на форумі вже готовий модульний продукт – будинок Family, який може стати справжньою революцією на ринку котеджного будівництва. Крім того, що будинок мобільний і збирається як конструктор, він ще й “зростаючий”: якщо, наприклад, сім’я купила базову комплектацію готового будинку з п’яти модулів, з часом, у міру появи нових членів сім’ї або можливостей для придбання додаткових секцій (кабінет, санвузол, спальня, міні-спортзал), ці секції можна купити пізніше і встановити за пару днів. Що не йде ні в яке порівняння з традиційними добудовами, які можуть тривати місяцями, в шумі, в цементному пилу серед будівельних відходів.

“І так, така нерухомість переходить в розряд “рухомої”: будинок може переїхати за господарем в інший регіон країни, при цьому він розбирається, укомплектовується в трейлер і збирається заново на новому місці за кілька днів. Сам Сергій згадує, що перший прототип взагалі був занурений в цеху і зібраний на будмайданчику за 22 години. З іншого боку, якщо вам дуже подобається ваша територія, але будинок захотілося замінити на більш просунуту модель – це теж можна вирішити: старий будинок продається новим власникам, як б/в автомобіль, а на колишньому місці за кілька днів збирається інший. В результаті, ми отримуємо зовсім іншу концепцію ставлення до життя і нерухомості. Ми отримуємо майбутнє, яке будується вже сьогодні”, – підбив підсумки Сергій Самусєв.

Building & Construction Forum пройшов в Україні втретє. Компанія ZV Development брала участь у проекті і минулого року, коли Оксана Самусєва, стратегічний партнер компанії, представила інший проект компанії – технологічну капсулу s o l a | capsule, яку самі творці називають “житловим гаджетом”.