Норвегія

Норвегія заборонить в’їзд авто із російською реєстрацією вже на початку жовтня

Із третього жовтня (вівторок) Норвегія вводить заборону на в’їзд автомобілів із номерами рф.

Країна запроваджує обмежувальні заходи проти рф, і такі заходи набудуть чинності з 3 жовтня.
Міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Гуйтфельдт розповіла, що її країна разом із союзниками реагує на “жорстоку” війну, яку рф веде проти України. Вона наголосила, що санкції мають бути ефективними, щоб обмежити рф фінансувати війну.
Восьмого и дванадцятого вересня цього року Єврокомісія опублікувала оновлені рекомендації щодо проміжного імпорту, в тому числі транспортних засобів російської реєстрації.
Директиву Європейської комісії про те, щоб більше не пропускати автомобілі з реєстрацією рф через кордон з ЄС, виконали наступні країни:
 • Естонія;
 • Латвія;
 • Фінляндія;
 • Польща;
 • Литва.

Норвегія не є членом ЄС, але дотримується більшості санкцій, запроваджених у відповідь на війну рф проти України. Норвегія також вводить деякі винятки. Вони стосуються того транспорту, який належить громадянам Норвегії, які постійно проживають у рф, або членам їх родин.

Виняток також розповсюджується на транспорт, який використовується як гуманітарний. Наприклад, якщо транспортний засіб необхідний для похорон або допомоги людині з гострою хворобою.

Це не всі винятки. Заїзжати до Норвегії також можє дипломатичний транспорт, а також транспорт, який належить міжнародним організаціям або державним кур’єрським службам.

У Міністерстві закордонних справ зазначили, що инятки спрямовані на транспортні засоби, а не на осіб, які ним користуються. Навіть якщо транспортний засіб підпадає під дію одного з винятків, це не означає, що людям в автомобілі автоматично дозволено в’їхати до Норвегії.

Санкції

Санкції – це обмеження, які накладаються на країну, організацію або окремих осіб з метою впливу на їх поведінку, зазвичай через політичні, економічні або інші засоби. Санкції можуть бути призначені для досягнення різних цілей, включаючи:

 1. Політичний тиск: Санкції можуть використовуватися для зміни поведінки країни або уряду, зокрема, щодо питань прав людини, демократії або міжнародної безпеки.
 2. Економічний тиск: Санкції можуть призвести до економічних труднощів для країни або організації і змусити їх переглянути свою політику чи поведінку.
 3. Захист національних інтересів: Санкції можуть застосовуватися для захисту національних інтересів, включаючи безпеку та економічні інтереси країни.
 4. Зупинення розповсюдження зброї: Санкції можуть бути призначені для обмеження продажу або розповсюдження зброї та інших військових технологій.
 5. Захист прав людини: Санкції можуть використовуватися для покарання порушників прав людини або осіб, відповідальних за злочини проти людяності.
 6. Зміцнення міжнародного правопорядку: Санкції можуть застосовуватися для виконання міжнародних обов’язків і зміцнення міжнародного правопорядку.

Санкції можуть включати замороження активів, економічні обмеження, заборону на ввіз або експорт певних товарів, обмеження на подорожі і торгівлю з певними особами або країнами.

Санкції можуть мати важливий вплив на економіку та політику країни, і вони часто є об’єктом дебатів і спірів на міжнародному рівні.