Одеса, незважаючи на війну, розраховує на проведення Експо 2030 – голова громадської ради

В Одесі впевнені, що зможуть із честю прийняти одну з головних світових подій — Всесвітню виставку Експо 2030, яка принесе місту нові можливості, мільйонні прибутки та розвиток одеського порту. Про це під час виступу на Kyiv Jewish Forum повідомив голова президії Громадської ради Експо 2030-Одеса, голова правління Банку “Схід” Вадим Мороховський.

Незважаючи на повномасштабне вторгнення Росії, Україна вирішила не відмовлятися від заявки на проведення виставки в Одесі, яка була подана ще 2021 року. Подія запланована на квітень-жовтень 2030 року. Одне з найкращих архітектурних бюро світу Zaha Hadid розробило план майбутньої виставки для Одеси.

“Сьогодні біля міста є понад 200 гектарів незаселеної порожньої території. Тобто не потрібно нікого відселяти, не потрібно нічого руйнувати, а треба лише зводити. Таким чином, в Одесі може з’явитися новий мікрорайон із сучасними технологіями”, – прогнозує Мороховський.

Члени архітектурного бюро змоделювали можливість переформатування виставкових корпусів після закінчення Експо у великі виставкові зали, лікарні, кінотеатри, дитячі садки та творчі простори.