Генерал США припустив, як закінчиться війна в Україні

Військовий розповів, який урок Другої світової нагадала нинішня війна.

На думку голови Об’єднаного комітету начальників штабів генерал США Марка Міллі, війна України проти Росії завершиться за столом переговорів, і жодна з учасниць бойових дій не досягне своїх військових цілей.

Про це він повідомив в інтерв’ю Financial Times.

«Для росіян майже неможливо досягти своїх політичних цілей військовим шляхом. Малоймовірно, що Росія захопить Україну. Цього просто не станеться. Цього року Україні дуже, дуже важко вигнати росіян з кожного сантиметра окупованої росією території України. Це не означає, що це не може статися… Але це надзвичайно складно. І це вимагатиме, по суті, розвалу російської армії», – сказав військовий.

У Міллі запитали, чи не настав час для дипломатичних переговорів.

«До початку весни залишилося кілька тижнів, але це вікно, що рухається. Можливості можуть з’явитися будь-якої миті часу», – відповів він і додав, що обидві сторони «досить сильно зациклилися на своїх цілях» і не бажають вести переговори.

За словами генерала, ця війна нагадала урок Другої світової у тому, що агресію необхідно зупиняти «твердістю, стримуванням, військовою силою». Він додав, що з ядерним арсеналом Росії ставки стали вищими.

«У цьому конкретному випадку ми маємо справу з великою країною, яка має ядерну зброю. Тому ви повинні бути дуже свідомими щодо управління ескалацією. Водночас ви повинні відстоювати принципи, на яких було засновано Організацію Об’єднаних Націй та на яких ґрунтується міжнародний порядок», – підсумував він.