Оснащення операційної: основні вимоги до обладнання операційної
Операційний блок являє собою комплекс спеціально обладнаних приміщень, де передбачається проведення різних хірургічних маніпуляцій.
Операційний блок складається з:
- операційної, що є головним приміщенням комплексу;
- передопераційної;
- стерилізаційної;
- наркозної
- гіпсової;
- санітарного пропускника;
- кабінету переливання крові;
- матеріальної;
- кімнати для медперсоналу;
- та інших приміщень.
Оснащення операційної спеціалізованим обладнанням необхідне для проведення планових, термінових та екстрених хірургічних втручань.
- Планові операції виконуються після діагностики пацієнта, отримання діагнозу та спеціальної попередньої підготовки.
- Екстрені операції проводяться в терміновому порядку без підготовки, щоб виключити можливий ризик для життя пацієнта.
- Термінові операції передбачають швидку підготовку і проводяться протягом 1 тижня після надходження пацієнта.
Операційний блок може бути в складі хірургічного відділення, але іноді це окреме приміщення. Необхідно грамотно підійти до організації роботи всіх відділень операційного блоку, оскільки від цього залежатиме якість обслуговування пацієнта і самої операції. Операційний блок медичного центру «Medical Plaza» оснащений по всім правилам та відповідає стандартам у сфері охорони здоров’я. Докладніше за посиланням: https://medicalplaza.ua/uslugi/khirurgiya.
Під час оснащення операційної слід враховувати, що обладнання та матеріали мають повністю відповідати сучасним вимогам. Також важливо дотримуватися ключових правил організації робочого простору, опалення, вентиляції та освітлення в приміщенні.
У тому числі необхідно подбати про те, щоб у фахівців операційного блоку завжди був надійний зв’язок (система сигналізації, ліфти, телефон) з іншими підрозділами.
Вимоги до складу операційного блоку
Обладнання для операційної – найважливіша складова цього блоку. Від його якості, зручності та функціональності багато в чому залежить життя і здоров’я пацієнтів.
Розглянемо, яке обладнання обов’язково має бути в складі операційного блоку.
Меблі для операційного блоку
Купівлю обладнання для операційної варто почати з вибору меблів:
- операційного столу;
- столика для анестетиків;
- столиків для інструментів і витратних матеріалів, необхідних під час операції.
Операційний стіл повинен мати ергономічну конструкцію і забезпечувати максимальний доступ хірурга до пацієнта.
Така додаткова приналежність як екстензійна приставка незамінна під час проведення оперативних лікувань переломів кінцівок. За допомогою спеціальної конструкції полегшується процес роботи хірурга.
Не забудьте про додаткові столики для зберігання приладдя: інструментів хірурга, перев’язувальних матеріалів тощо.
Апарат вентиляції легенів для операційного блоку
Неможливо уявити операційний блок без апарату ШВЛ. Таке обладнання забезпечує газообмін пацієнту під час проведення операції та в критичних станах.
Під час вибору апарату ШВЛ для операційної зверніть увагу на їхні різновиди: з електричним, пневматичним, ручним або комбінованим приводом. Апарати ШВЛ також поділяються за віком пацієнта: для дорослих пацієнтів і дітей старше 6 років, для дітей від 1 до 6 років, для новонароджених. За своїм призначенням це обладнання ділиться на апарати ШВЛ загального і спеціального призначення.
Розібратися в різноманітті апаратів ШВЛ і підібрати потрібну модель вам допоможуть наші менеджери, з якими ви можете зв’язатися за вказаними на сайті телефонами.
Хірургічні відсмоктувачі для оснащення операційної
Жодна сучасна операційна не обходиться без хірургічного відсмоктувача. Цей прилад незамінний для усунення крові з операційної рани, інших біологічних рідин, а також мокротиння з повітроносних шляхів.
Стерилізаційне обладнання для операційної
Важливим етапом роботи операційного блоку є процес стерилізації та дезінфекції інструментів. Для обробки інструментів хірурга використовується спеціалізоване стерилізаційне обладнання – автоклави.
Електрохірургічні коагулятори для операційних залів
Винахід апаратів ЕХВЧ дав змогу медицині вийти на новий виток розвитку, адже завдяки цьому невеликому приладу вдалося скоротити травмуючий вплив під час операції на тканини пацієнта. Це обладнання дає змогу швидко зупинити кровотечу, що дуже важливо під час хірургічного втручання.
Оснащення операційної та вибір обладнання для неї – це комплекс важливих рішень, від яких залежить якість роботи хірурга і здоров’я пацієнта. Оснащуючи операційний блок, необхідно подбати про те, щоб кожен його елемент сприяв максимально якісній і швидкій роботі хірурга.