Польща

Польща планує передати Україні понад півсотні гаубиць Krab

Польща наразі вже передала Україні вісімнадцять самохідних гаубиць Krab. До передачі готується ще 56 гаубиць Krab.

Про це йдеться у повідомленні інформаційного агентства PAP.

Там нагадали, що між Києвом і Варшавою також “підписано контракт на виробництво і передання 56 Krab”.

Повідомляється, що Польща з початку повномасштабного вторгенння росії до України також передала українським захисникам переносні зенітно-ракетні комплекси Piorun, карабіни Grot, танки PT-91, Т-72, Leopard 2, літаки МіГ-29. Наразі готуються поставки самохідних мінометних систем Rak, бойових машин піхоти Rosomak (у кількості 100 штук).

Гаубиця Krab

Гаубиця “Krab” – це польська самохідна гаубиця, яка розроблена для польської артилерії. Назва “Krab” у польській мові означає “краб”. Основна функція “Krab” – надання польській армії ефективної та маневреної артилерійської підтримки.

Основні характеристики гаубиці “Krab”:

  1. Калібр і дальність стрільби: Гаубиця оснащена калібром 155 мм, що є стандартним для багатьох артилерійських систем світового класу. Дальність стрільби залежить від конкретного типу і варіанта снарядів.
  2. Самохідність: “Krab” має колісну платформу, що надає йому високий рівень маневреності та швидкості на дорогах.
  3. Автоматизація: Гаубиця оснащена сучасною автоматизованою системою управління вогнем, яка полегшує роботу екіпажу та забезпечує високу точність стрільби.
  4. Самозаряджання: “Krab” може бути взятий на озброєння в різних варіантах, включаючи версію з автоматичним підйомником для самозаряджання.
  5. Електронна обладнання: Гаубиця оснащена сучасними електронними системами, такими як система наведення і точного визначення координат цілей.

Гаубиця “Krab” розроблена польською компанією Huta Stalowa Wola спільно з південнокорейською компанією Samsung Techwin. Вона є частиною стратегічного проекту польської артилерії для модернізації їх збройних сил.