Топ-7 продуктів, які здатні знизити рівень поганого холестерину

У профілактичних цілях та на початковій стадії дисбалансу холестерину немає необхідності в медикаментозному лікуванні. Продукти, що очищають судини від холестерину, добре впораються з поставленим завданням.

Підтримка рівня холестерину в крові у межах норми запобігає появі бляшок на стінках кровоносних судин. Накопичення надлишкового холестерину низької щільності збільшує ризик утворення тромбів і згодом закупорювання судин.

Щоб уникнути наслідків відриву тромбу та розвитку артеріальної гіпертензії від звуженого просвіту судин, важливо своєчасно та регулярно чистити судини.

Продукти, що знижують холестерин і очищаючі судини, нагадують список дозволених страв для людей, які страждають на діабет. Всі продукти, включені до переліку, попутно знизять інсулінові викиди, стабілізуючи гормональний фон організму та вагу.
1. Овес
У вівсяних зернах і пластівцях міститься бета-глюкан, що перешкоджає виробленню холестерину організмом. Вівсяна каша замість смаженого омлету вранці за два місяці знизить холестерол на 5%. Для поглибленого лікування вівсом застосовують лікарські відвари з цілісних зерен. Неочищені зерна вівса у кількості 50 г залити окропом і варити 15 хвилин. Відвар остудити, процідити та пити по половині склянки на добу. Вівсяний напій використовують як для очищення судин і зниження холестерину, так й для відновлення організму після важких операцій.
2. Бобові
Такі продукти як квасоля, горох та сочевиця абсорбують обсяги тваринного жиру при спільному приготуванні м’яса та бобових. За допомогою 40 г бобової добавки можна нейтралізувати жир у м’ясному супі.
3. Часник
Часник включений до списку продуктів, що знижують холестерин та очищають судини, і по праву відноситься до категорії важкої артилерії. Комплексна часникова терапія завдяки природному антибіотику фітонциду та токсичному аліцину в ефірній олії рослини інтенсивно чистить судини від бляшок, навіть за хронічних форм. Традиційне східне лікування часником за рецептом Тибету підходить для виведення бляшок, зокрема допомагає впоратися з віковими серцево-судинними захворюваннями.
4. Зелені овочі та трави
При щоденному вживанні 100 г зелені та овочів, багатих на лютеїн, до яких належать такі продукти як шпинат, броколі, пекінська капуста, кабачки, можна зменшити кількість холестерину на початковій стадії.
5. Томати
Лікопен, що міститься в томатах, відносять до розчинників холестеринових бляшок. Свіжий сік сезонного овочу в кількості 400 мл забезпечить організм денною нормою лікопена, що становить 25 мг. Висока концентрація калію в помідорній м’якоті стимулює серцевий м’яз.
6. Зелений чай
Цей напій також відноситься до продуктів, що знижують холестерин. Флавоноїди якісного зеленого чаю зміцнюють стінки капілярів та дозволяють скоротити холестерол до 15% через 3 місяці щоденного пиття.
7. Авокадо
Збагачений від природи фітостеринами фрукт знижує холестерин низької щільності на 8% та підвищує вміст щільного холестерину в крові на 15% за умови щоденного споживання 70 г авокадо. Стерини (або стероли) рослинного походження стабілізують баланс шкідливого та корисного холестерину.