У Києві провели унікальну операцію військовому

Лікарі Інституту Амосова провели унікальну операцію, діставши із серця військового з Вінниччини кам’яний уламок

Про це повідомив Начальник ОВА Сергій Борзов.

Команда лікарів врятувала життя захисникові України, а очолив її  Василь Лазоришинець, директор закладу та провідний кардіохірург.

Ще рік тому пацієнт отримав важке поранення у голову. Він повернувся у стрій після невеликого лікування, але згодом став почувати себе гірше та звернувся до лікарів. Комп’ютерна томографія показала, що Олександр має ураження серця.

Директор Інституту Амосова Василь Лазоришинець зазначив, що до цього часу фахівці закладу мали справу тільки з металевими, скляними та пластиковими уламками. Військовий з Вінничини став першим пацієнтом, якому із самого серця дістали саме кам’яний уламок.

Наразі Олександр вже вдома, а його життю немає загрози. Проте і досі не зрозуміло, як саме кам’яний уламок проник у серце захисника.

Начальник ОВА Сергій Борзов зазначив, що лікарі з Ініституту Амосова і сам директор закладу Василь Лазоришинець неодноразово були у Вінниці і провели декілька складних операцій, а також ділились досвідом та консультували лікарів Вінниччини. Він також розповів, що під керівництвом директора Інституту Амосова було врятовано життя дитині з Миколаївської області, яка мала вроджену ваду серця. Дитині не було ще й двох років.
Борзов також подякував лікарям столичного Інститут Амосова і зазначив, що їх співпраця “будується на людських відносинах».

Зазначимо, що Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова АМН України розташований у Києві. Історія інституту починається у 1955 році, коли на базі 24-ї міської лікарні м. Києва Миколою Михайловичем Амосовим було відкрито першу в УРСР спеціалізовану клініку серцевої хірургії.