Літній лікар: чому треба їсти кабачки
Дієтологи відзначають, що кабачок – це справжня знахідка для тих, хто хоче скуднути, адже його калорійність становить лише 23 ккал на 100 грамів.
Про це повідомляє Unian.net.
Кабачок почали вирощувати близько п’яти тисяч років тому у Мексиці. Тоді люди харчувалися виключно його насінням. У 16 столітті він дістався до Європи, але до 18 століття його сприймали як декоративну рослину – через його незвичайні квіти. Пізніше в їжу почало використовувати і насіння, і квіти. До речі, у Греції, Франції та Мексиці досі готують безліч дивовижних страв із квіток кабачка.
В чому користь кабачків
Ці літні вочі багаті на вітаміни В1 і В2. Концентрація вітаміну С неймовірна – у ста грамах овоча – цілих 17% від добової норми. Такий набір речовин допомагає організму боротися із різними інфекціями.
Також у кабачках багато калію, який відомий своїм сечогінним та жовчогінним ефектом. Саме тому кабачок показаний людям, які страждають на затримку сечі та жовчі. Крім того, він допомагає при профілактиці серцево-судинних захворювань.
Лютеїн та зеаксантин – ще дві речовини у складі кабачка. Завдяки їм покращується робота органів зору та уповільнюється процес негативних вікових змін.
Насіння кабачків також не можна оминути – високий відсоток вмісту Омега-3 допомагає привести в норму стан шкіри, волосся та нігтів.
Користь кабачка для жінок та чоловіків
Для жінок кабачок особливо ефективний при менопаузі, оскільки допомагає уникнути перепадів настрою, нормалізувати стан організму та підвищити гемоглобін.
Позитивно впливає репродуктивну систему, зменшуючи біль під час критичних днів. Покращує роботу яєчників, зменшує запальні процеси у сфері органів малого тазу.
Користь для дітей
Шкірка, м’якоть і насіння містять елементи, що прискорюють ріст та розвиток дитини. Один із них – пектин, який позитивно впливає на роботу кишечника. Діти в ранньому віці часто страждають на запори, тому можна додати в раціон кабачок – це гарантія регулярного випорожнення у дитини.
Користь для вагітних
- вітамін А – формує всі органи та системи дитини;
група вітамінів В, а найважливіший з них – фолієва кислота – допомагає підтримувати комфортний стан матері та дитини, впливає на розвиток центральної нервової системи плода;
вітамін С – зміцнює імунну систему, допомагає боротися з вірусами та прискорює засвоюваність решти речовин, отриманих з їжею;
кальцій – покращує стан зубів, нігтів та волосся, знижує відсоток передчасних пологів та викиднів;
калій та натрій нормалізують водний баланс і виводять зайву рідину;
магній – зміцнює серцево-судинну систему;
літій, цинк, марганець, фосфор, мідь та сірка – в м’якоті кабачка. Разом із комплексом білків та жирних кислот.
Протипоказання цього овоча тільки одне – його не можна вживати, якщо у вас підвищена секреція шлункового соку та ниркова недостатність.