Як розпізнати деменцію

Деменція є синдромом стійкого порушення когнітивних функцій внаслідок органічного ураження мозку. Частота деменції зростає з віком: від двух відсотків — у віці до 65 років, до двадцати відсотків — у людей 80 років і старше.

Перші ознаки деменції можна помітити на рівні побуту (коли людина займається звичайними речами).

Про це повідомляє novamed.com.ua.

Однією з ранніх та головних ознак розвитку деменції можуть бути проблеми з пам’яттю. Наприклад, людина не може згадати події, які відбулись буквально вчора. Проте події, які були 30 років тому, вона пам’ятає добре.

Ще один симптом – це неможливість знайти побутові речі (людина просто забуває де що лежить у її квартирі).

Також, коли деменція прогресує, людина може раптово втратити здатність робити те, що могла робити все життя: наприклад, приготувати улюблену страву або зробити чашку кави.

Також людина з деменцією може не впізнавати своїх родичів та знайомих, плутати імена. Або вони можуть відчувати страх, якщо не впізнають людину, але їм кажуть, що вони знають її багато років.

Тривога за свій стан може спонукати людину зануритись в себе і відмовитися від участі в справах, які ій колись подобалися. Хоча ці два попереджувальні сигнали можуть з’явитися рано, важко визначити точні часові рамки.