Погода

Якою буде погода в Україні 10 січня: морози триватимуть

Завтра, десятого січня (середа), в Україні триватиме морозна погода.

Про це повідомила синоптикиня Наталка Діденко.

За її словами, найближчої ночі температура повітря становитиме -10-18 градусів, місцями на півночі та заході до -18-22 градусів.

Завтра вдень очікується -7-12 градусів.

У південній частині буде вище: вночі -6-11, вдень -2-6 градусів, в Криму вночі -1-4 градуси, вдень близько нуля.

“Антициклон Hannelore витіснить у вівторок із нашої території усі опади і завтра вдень навіть будемо мружитися від сонця. Лише вночі та вранці на півдні затримається сніг та мокрий сніг, на півдні Криму з дощем”, – зазначила вона.

У столиці України 9 січня вдень буде сяяти сонце. Вночі передбачається низька температура повітря  -12-15 градусів. Протягом дня очікується -10-12 градусів.

Антициклон

Антициклон – це область в атмосфері, де атмосферний тиск в центрі вищий, ніж навколишній тиск. В цих областях повітря рухається від центру в усі боки, внаслідок чого утворюється замкнуте область високого тиску. Вітер в антициклоні рухається за годинниковою стрілкою в північній півкулі та проти годинникової стрілки в південній півкулі.

Основні характеристики антициклонів:

  1. Сприятлива погода: У цих областях зазвичай спостерігається стабільна та ясна погода. Антициклони часто асоціюються зі сухим та теплим повітрям.
  2. Відсутність хмар: Через збільшений атмосферний тиск у центрі антициклону, хмари мають тенденцію розсіюватися, і небо стає ясним.
  3. Обмежений вітром: Вітер в антициклоні зазвичай слабкий та обмежений. Це відрізняється від циклонів, де вітер може бути більш енергійним.
  4. Температурні інверсії: У випадках антициклонів можуть спостерігатися температурні інверсії, коли тепле повітря затримується близько поверхні Землі.

Антициклони можуть впливати на погодні умови в певному регіоні, приводячи до тривалих періодів сухої та стабільної погоди або, навпаки, сприяючи виникненню туманів та інших явищ. Вони є важливою частиною атмосферної циркуляції та мають велике значення для погоди та клімату.