Японія допоможе Україні у закупівлі медичного обладнання

Між Україною і Японією укладено угоду про надання Україні гранту непроектного типу на закупівлю необхідного медичного обладнання для українських лікарень.

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

На рахунок МОЗ уже перерахували 300 мільйонів японських єн, що дорівнює двум мільйонам американських доларів. На ці гроші відбудеться закупівля матеріалів і обладнання для лікарень України вже найближчим часом.

Заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко розповів, що протягом повномасштабного вторгення рф в Україну, загарбники навмисно руйнують лікарні України, а також викрадають медичні матеріали і обладнання. Міжнародні партнери допомагають забезпечити лікарні, що знаходяться на деокупованих територіях, всім необхідним, щоб рятувати людське життя.

Яременко наголосив, що, завдяки гранту від Японії, Україні вдасться значно покращити ситуацію в українських лікарнях. Планується закупівля матеріалів, обладнання, а також навчання лікарів.

Варто зазначити, що, починаючи з 24 лютого 2022 року, Японія суттєво допомогла медичній системі України. Наприклад, Fujifilm (компанія Японії) направила до України сучасні системи для рентгену. За їхньою допомогою стало можливим швидко та якісно зробити обстеження на туберкульоз у внутрішньо переміщених пацієнтів України.