Європейський Союз

Європейський союз підтримав початок переговорів про членство з Україною та Молдовою

Представники Євросоюзу (Європейський союз) попередньо підтримали початок переговорів з Україною й Молдовою про вступ у блок.

Про це у понеділок, шостого листопада, заявив редактор Radio Free Europe / Radio Liberty з питань Європи Рікард Йозвяк в X (Twitter).

Попереднє рішення ухвалили очільники офісів єврокомісарів, які представляють усі 27 держав – членів ЄС, на зустрічі в понеділок, присвяченій розширенню.

“Завтра триватимуть переговори щодо фінальних деталей, але основні передумови вже зрозумілі: щодо України й Молдови – відкрити переговори про вступ у ЄС (імовірно, у березні 2024-го); щодо Грузії – надати статус кандидата з умовами для переходу до наступного кроку”, – написав він.

Європейський союз

Європейський союз (ЄС) – це політичний та економічний союз 27 європейських країн, який виник для спільного розвитку та співпраці у різних сферах. Європейський союз має свої коріння в початкових кроках співпраці після Другої світової війни та заснований на різних договорах та угодах. Основні аспекти Європейського союзу включають:

  1. Внутрішній ринок: ЄС має спільний внутрішній ринок, де товари, послуги, капітал та люди можуть вільно пересуватися та торгуватися між країнами-членами.
  2. Євро: Багато країн-членів ввели євро (європейську валюту) як спільну грошову одиницю.
  3. Спільна зовнішня політика та безпека: ЄС має спільну зовнішню політику та безпеку, спрямовану на забезпечення миру, стабільності та співпраці на міжнародній арені.
  4. Спільна торговельна політика: ЄС веде спільні переговори та угоди з іншими країнами та регіонами щодо міжнародної торгівлі.
  5. Людські права: ЄС підтримує та захищає права людини, гендерну рівність та демократію в країнах-членах.
  6. Захист навколишнього середовища та боротьба зі змінами клімату: ЄС зосереджує зусилля на захисті навколишнього середовища та виконанні міжнародних зобов’язань щодо зменшення викидів парникових газів.
  7. Спільна міграційна політика: ЄС розробляє спільні положення та стратегії стосовно міграції та біженців.

Члени ЄС спільно приймають рішення через різні інституції, включаючи Європейську Комісію, Раду Європейського Союзу та Європейський Парламент. ЄС є важливим гравцем в глобальній політиці та економіці, і він сприяє миру, стабільності та економічному розвитку в регіоні.