Історичний візит Байдена до Києва: що пообіцяв американський президент Зеленському

Сьогодні, 20 лютого, президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден прибув до Києва з неоголошеним візитом, під час якого заявив про відправку боєприпасів для далекобійних РСЗВ HIMARS та гаубиць, а також ПТРК Javelin. А політичній еліті росії та ВПК приготували черговий раунд санкцій.

“Джозефе Байдену, ласкаво просимо до Києва! Ваш візит – це дуже важливий прояв підтримки для всіх українців”, – написав президент України Володимир Зеленський у Telegram.

Білий дім підтвердив візит американського лідера до України та опублікував заяву з обіцянкою відправити для ЗСУ нову партію озброєння, а саме: протитанкові системи, боєприпаси до артилерії, та радари спостереження за повітряним простором для захисту від атак ворожої авіації.

“Сьогодні я перебуваю в Києві, щоб зустрітися з президентом Зеленським і підтвердити непохитну та незмінну відданість демократії, суверенітету та територіальній цілісності України. Коли Путін почав вторгнення майже рік тому, він думав, що Україна слабка, а Захід розділений. Він думав, що зможе переграти нас, але він помилявся”, – заявили в Білому домі.

Також цього тижня Джо Байден планує оголосити про чергові санкції проти політичної еліти росії та компаній, пов’язаних із військовою машиною москви.

“За останній рік Сполучені Штати створили коаліцію країн від Атлантики до Тихого океану, щоб допомогти захистити Україну за допомогою безпрецедентної військової, економічної та гуманітарної підтримки, і ця підтримка триватиме”, – наголошується в тексті.

Цю ж заяву Байден опублікував і у своєму Twitter.