У Польщі ремонтуватимуть “леопарди” для України

Міністерство оборони Німеччини надало підтвердження того, що в Польщі планується створеня сервісного центру, в якому будуть ремонтувати танки “леопарди”.

Про це розповів представник Міноборони Німеччини Мітко Мюллер.

Він назвав успішними спільні зусилля між Польщею та Німеччиною з організації ремонтного центру, в якому будуть “повертати життя” танкам Leopard 2, які були пошкоджені у ході бойових дій.

Представник Міністерства оборони наголосив, що Німеччина вітає той факт, що тепер Leopard 2А4 можуть ремонтуватися в Польщі.

Він також припустив, що в майбутньому за межами Німеччини можуть ремонтувати і танки Leopard більш сучасних модифікацій (такі як 2A5 і 2A6).

Чому країни не могли домовитися раніше

Треба нагадати, що Польща вела переговори з Німеччиною про створення спільного сервісного центру з ремонту та обслуговування “леопардів”, але на початок липня результату не було.
Переговори почались ще у квітні. Саме тоді домовились, що ще до кінця травня у Глівіце (місто в Польщі) відбудеться відкриття центру.
Німецькі виробники танків Rheinmetall і Krauss-Maffei Wegmann (KMW) повинні були налагодити співпрацю з польським державним концерном PGZ. Як повідомляв Der Spiegel, домовитися не могли через ціни обслуговування. Польща хотіла сто тисяч євро за “вступне діагностування”, проте у Німеччині це коштує 12000 євро.
Плюс до того, у Польщі не були готові гарантувати проведені ремонтні роботи.