Навіть одна безсонна ніч може зістарити ваш організм: вчені розповіли, на скільки

Багато людей впевнені, що недосипання загрожує лише тоді, коли стає хронічним. Однак, як виявилось, навіть одна ніч без сну може нашкодити вашому здоров’..

Про це розповідає Daily Express.

Проблеми із засинанням чи безсоння хоча б раз у житті відчувала кожна людина. Більшість людей вважають цю проблему незначною, проте вчені запевняють, що навіть одна ніч без сну (якщо вам не вдасться компенсувати цей час сном вранці чи вдень) може негативно вплинути на стан здоров’я.

Після безсонної ночі люди почувають себе погано: немає сил, нічого не хочеться робити, може боліти голова та ще багато інших неприємних симптомів. І це трапляється не тільки тому, що людині просто не вдалося відпочити, а ще й тому, що після нестачі сну відбуваються зміни у структурі мозку. В ході низки досліджень вчені встановили, що через відсутність сну мозок швидше старіє. Їм вдалося з’ясувати, що лише одна безсонна ніч сприяє старінню мозку у деяких людей аж на півтора року.

Такі результати показали наукові експерименти. Вченими під час дослідження було проаналізувано результати МРТ десятків здорових людей (вік від дев’ятнадцяти до 39 років). Їх усіх помістили у різні умови сну:

  • повна відмова від сну на добу;
  • 3 години сну за ніч;
  • 5 годин сну протягом п’яти ночей.

Також було відібрано контрольну групу, учасники якої спали за добу по 8 годин.

В результаті з’ясувалося, що у людей, які повністю були позбавлені сну протягом доби, мозок постарів на рік-півтора. На щастя, ці зміни виявилися оборотними. Однак у таких випадках (як зазначають вчені) може виправити лише тривалий повноцінний сон відновлення. При цьому в інших групах вік мозку учасників суттєво не змінився.

Неповноцінний сон впливає як на самопочуття протягом дня, так й збільшує ризик розвитку захворювань серця. Про це йдеться у новому дослідженні вчених із університетів Південної Данії та Сіднея.