F-16

Отримання Україною винищувачів F-16 виходить на фінішну стадію

Перше бойове застосування винищувачів F-16 можливе вже навесні наступного року після того, як пілоти та наземний персонал завершать підготовку.

Перші українські пілоти вже завершують навчання.

Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій.

“Процес отримання Україною бойових літаків F-16 виходить на фінішну пряму. Цьому передували місяці підготовчої роботи у рамках “авіаційної коаліції”, – йдеться в повідомленні.

Міноборони Великої Британії повідомило про завершення базової підготовки українських пілотів F-16. З огляду на це бойове застосування F-16 може розпочатися вже навесні 2024 року.

“Заяви росії про нібито знищення літаків F-16 на українських аеродромах – черговий приклад брехливої пропаганди, якою кремль намагається відвернути увагу росіян від своїх поразок в Україні. Аналогічно зс рф “знищували” й інші зразки ще не отриманого Україною західного озброєння”, – додали у Центрі стратегічних комунікацій.

F-16 Fighting Falcon

F-16 Fighting Falcon (бойовий яструб) — це американський багатоцільовий винищувач четвертого покоління, розроблений корпорацією General Dynamics (тепер Lockheed Martin) у 1970-х роках. F-16 є однією з найпоширеніших та найбільш успішних винищувачів у світі та використовується багатьма країнами.

Основні характеристики та функції F-16:

  1. Роль: F-16 призначений для ведення повітряних боїв та виконання багатьох завдань, включаючи атаку наземних цілей та обстріл з повітря.
  2. Двомісний варіант: Деякі модифікації F-16 оснащені двомісним кокпітом для інструкторів чи місійного екіпажу.
  3. Дальність дій: Має достатню дальність дій для ведення місій на великі відстані від бази.
  4. Озброєння: В F-16 може бути встановлено різноманітне озброєння, включаючи ракети повітря-повітря, ракети повітря-земля, бомби та кулемети.
  5. Маневреність: F-16 відомий своєю великою маневреністю та здатністю виконувати високотехнічні повітряні маневри.
  6. Електроніка: Оснащений сучасними системами електронної боротьби, радарами та системами управління зброєю.
  7. Експорт: Був експортований багатьма країнами і використовується у різних військових конфліктах та операціях по всьому світу.

F-16 став важливим елементом багатьох повітряних сил, включаючи Повітряні Сили США, та здобув славу як високотехнологічний та ефективний винищувач. Його моделі та модифікації продовжують модернізуватися для відповіді на сучасні виклики та загрози.