У Києві провели унікальну операцію на мозку, під час якої пацієнтка перебувала у свідомості

В столичній лікарні «Охматдит» була проведена унікальна операція на мозку. Під час неї пацієнтка, якої виповнилося шістнадцять років, була у свідомості.

Про це повідомили у МОЗ.

У повідомленні написано, що підліток Даша хотіла вступити до інституту, але почались головні болі та порушення мовлення. Була діагностована пухлина.

У Міністерстві охорони здоров’я додали, що пухлина знаходиться між мовними центрами. Видалити її, не зачепивши центри та провідні шляхи, можна було тільки в тому випадку, якщо пацієнтка перебувала б у свідомості. Плюс до того, бажаним було те, щоб Даша мала змогу розмовляти під час операції – це допомогало б нейрохірургам зберегти мовлення дівчині.

Було прийнято рішення провести операцію з використанням унікальної анестезієї, під час якої Даша буде перебувати у свідомості. Це тілька друга в Україні подібна операція, яку провели дитині. Ця операція поєднала чимало сучасних методик.

Під час операції неврологи-нейрофізіологи проводили картування кори головного мозку, аби не зачепити зону мовлення. 16-річна Даша описувала картинки, які вона бачила перед собою.

У МОЗ розповіли, що вже через 2 години  Даша самостійно змогла ходити, їсти та пити. З нею поряд постійно перебувала її матір.

Наступного дня дитину перевели до звичайної палати. Одразу після операції Даша перестала шепелявити, пропали проблеми з мовленням.