Які продукти допоможуть нормалізувати гормональний баланс

Гормональний фон є надважливим для роботи організму вцілому. Більше або менше за норму певних гормонів можуть суттєво вплинути майже на всі функції організму та викликати захворювання травної, статевої, серцево-судинної системи, появу психічних розладів та багато інших захворювань. Булімія, тривожність, порушення сну, дерматологічні проблеми цукровий діабет, ожиріння та навіть безпліддя – це тільки вершина айсбергу, з яким можна зіткнутися через гормональні порушення.

Про це повідомляє beautytips.kyiv.ua.

Що ж робити, щоб нормалізувати гормони? На порятунок встане рослинна їжа.

Наприклад, різні види капусти мають антиоксидантну дію і можуть допомогти вивести з організму надлишок естрогену. Задля максимальної користі слід готувати овочі на пару, додаючи мінімум води.

Також нормалізувати естроген допоможе насіння льону. Крім того, він багатий омега-3 жирними кислотами, антиоксидантами та клітковиною.

Щоб нормалізувати рівень цукру, а з ним – і гормони підшлункової залози, слід вживати більше ягід і фруктів з низьким вмістом фруктози. Наприклад, це можуть бути грейпфрути, малина, чорниця, вишня, груші, гранати, тощо.

Також на рівень гормонів великий вплив має дефіцит заліза. Позбутись його мають допомогти зелені листові овочі, такі як шпинат та мангольд.

Добитися психологічного спокою допоможе волоський горіх. Він поєднує в собі омега-3 жирні кислоти і поліфен, що сприяють правильній роботі мозку.

І остання порада: просто додавати усюди куркуму. Окрім нейтрального смаку, що дозволяє використовувати її як в основних стравах, так і у десертах. Ця приправа позитивно впливає на синтез печінкових гормонів та здоровʼя цього надважливого органу.