Залізничні вокзали Києва та Вінниці передадуть у концесію

Вокзали Києва та Вінниці можуть стати першими концесійними проєктами серед пасажирських вокзалів

Про це під час наради заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій, повідомляє пресслужба міністерства.

За його словами, міністерство розглядає як перші потенційні концесії вокзали Києва та Вінниці, також вирішено підготувати пре-ТЕО концесії пасажирських вокзалів у Львові та Одесі.

Під час наради загалом обговорили оцінки ринку щодо пасажирських вокзалів міст Харків, Дніпро, Вінниця, Хмельницький, Миколаїв, Чоп, Київ.

У міністерстві очікують на прихід великих міжнародних гравців, які мають відповідний досвід з управління вокзалами та готові інвестувати.  Сподіваються і на локальних інвесторів.

“Переваги отримають усі стейкхолдери: держава та місцеві органи влади – додаткові робочі місця та податки, концесійні платежі; Укрзалізниця – зменшення збитків, оновлення та розвиток інфраструктури; інвестор – прибуток; споживачі – якісно новий публічний простір, а також нові послуги та додатковий комфорт”, – пояснив Криклій.

Він також висловив вдячність міжнародним партнерам за надану технічну допомогу щодо підготовки дослідження з оцінки готовності концесії перших 7 пілотних вокзалів та проведений аналіз ринку.

Тестування інтересу міжнародних та локальних інвесторів відповідно до різних сценаріїв групування транзакції пілотних вокзалів важливе для прийняття подальших рішень щодо наступних кроків проєкту, зокрема написання концептуальної записки та ТЕО.

Міністерство інфраструктури очікує на продуктивну співпрацю з інвесторами, які зацікавлені у розбудові сучасної залізничної інфраструктури та реалізації перспективних проєктів державно-приватного партнерства в Україні.

Участь у заході взяли лідер програм з інфраструктури та сталого розвитку Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Ель-Хіфнаві Бахер, Глобального інфраструктурного фонду та Міжнародної фінансової корпорації – в.о. члена правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Перцовський.